― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieCeny materiałów budowlanych galopują! Budimex S.A. chce 17 mln zł więcej za...

Ceny materiałów budowlanych galopują! Budimex S.A. chce 17 mln zł więcej za budowę hali sportowo-widowiskowej!

― REKLAMA ―spot_img

Już w piątkowym tekście z raportu budowy hali sportowo-widowiskowej przy ul. Słowiańskiej przedstawialiśmy Wam, jak wygląda obecnie sytuacja z materiałami budowlanymi. Wykonawca, firma Budimex S.A. zamawia z wyprzedzeniem jakie tylko się da materiały, jednak ich cena z miesiąca na miesiąc idzie w górę średnio o 10 procent. Nie inaczej jest też choćby z zamówieniem na budowę betonu, którego cena w ciągu roku wzrosła kilkukrotnie…

Wykonawca w ostatnich dniach wystąpił z wnioskiem o wydłużenie terminu zakończenia inwestycji. Ten raz już był przekładany z 4 stycznia 2023 roku o dwa miesiące. Nowym terminem ma być koniec wakacji przyszłego roku. Większym problemem, jak termin oddania inwestycji może okazać się dodatkowa kwota w wysokości 17 mln zł jaką wykonawca chce otrzymać w związku z sytuacją na rynku materiałów budowlanych związaną z wojną w Ukrainie.

– W tej chwili analizujemy wszystkie dokumenty. Roszczenie wykonawcy jest bardzo wysokie i wynosi ponad 17 mln zł. Halę budujemy za 89,5 mln zł i taka jest umowa z firmą Budimex S.A. Jako zamawiający obecnie weryfikujemy tą kwotę, czy ta kwota o jaką prosi firma ma pełne uzasadnienie związane z wojną i wzrostem cen materiałów budowlanych – powiedziała na antenie Radia Gorzów Joanna Kasprzak-Perka, prezes Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka.

Jak wygląda sytuacja z materiałami budowlanymi, w ubiegłym tygodniu usłyszeliśmy na placu budowy: – Ogromny problem jest z cenami materiałów budowlanych. Ściągamy na plac budowy wszystko co się da. Jednak wszystkiego z wyprzedzeniem nie da się zamówić. Nie zamówimy dziś koszy, wyposażenia obiektu, bo nawet nie ma gdzie tego postawić. Ostatnio przyjechało z dużym wyprzedzeniem 25 ciężarówek z wełną mineralną na dach. Ceny galopują w tempie 10 procent w skali miesiąca. Kiedy pytamy o materiały, to dostajemy ceny ważne przez 2-3 dni – tłumaczył nam kierownik budowy Wojciech Rachmil z firmy Budimex S.A.

– Pierwszy termin oddania hali, jaki ustaliliśmy podczas podpisywania umowy wskazywał zakończenie prac na 4 stycznia 2023 roku. Pandemia pokrzyżowała nam sporo planów. Mieliśmy na budowie zachorowania i praca wiele razy była wstrzymywana. Negocjowaliśmy z inwestorem i termin został przeniesiony o dwa miesiące. Obecnie ponownie rozmawiamy z inwestorem ze względu na wojnę w Ukrainie. W tej chwili na budowie nie ma już ani jednego pracownika z Ukrainy. Większość wróciła do ojczyzny i walczy w obronie kraju. Na placu budowy mamy teraz firmę z Azerbejdżanu z pracownikami z Gruzji. Pracują też pracownicy z Mołdawii. Ekipa uzupełniana jest pracownikami z Polski – dodawał Rachmil.

Jak obecnie wygląda budowana hala sportowo-widowiskowa zobaczysz na naszych zdjęciach w tekście:
Byliśmy gośćmi na placu budowy hali sportowo-widowiskowej! (zdjęcia)

Więcej o budowanej hali przeczytasz także tutaj:
Hala sportowo-widowiskowa gotowa w blisko 60 procentach! Jest też dofinansowanie! (zdjęcia)
Hala sportowo-widowiskowa z poślizgiem. Postęp prac jednak widać! (zdjęcia)
Budowa hali widziana z lotu drona (wideo)
Grudniowy raport z budowy hali: Nawet śnieg nie przeszkadzał! (zdjęcia)
Mury nowej hali sportowej widać już z ulicy Słowiańskiej! (zdjęcia)
Budowa hali sportowo-widowiskowej: Fundamenty zostały wylane! (zdjęcia)
Za nami kolejny miesiąc budowy hali sportowo-widowiskowej! (zdjęcia)
Na budowę hali widowisko-sportowej zerkamy od innej strony i w ciągu dnia pracy (zdjęcia)
Mija miesiąc i jesteśmy znów na terenie budowy hali widowiskowo-sportowej (zdjęcia)
Zaglądamy na teren budowy hali sportowej. Trwa wylewanie fundamentów! (zdjęcia)
Wmurowano akt erekcyjny! Budowa hali sportowo-widowiskowej ruszyła!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x