spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieWmurowano akt erekcyjny! Budowa hali sportowo-widowiskowej ruszyła!

Wmurowano akt erekcyjny! Budowa hali sportowo-widowiskowej ruszyła!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Uroczystość podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego odbyła się w środę na placu obok Słowianki, gdzie za dwa lata stać ma gotowa hala.

– Przed nami budowa największej, kubaturowej inwestycji w mieście – hali sportowej, inwestycji bardzo potrzebnej miastu. Wszyscy Państwo włożyliście wielki wkład w to, by ona powstała. Proszę też Was wszystkich o dalsze wsparcie, o pomoc w jej dalszym dofinansowaniu. Inwestycja jest w świetnych rękach, realizuje ją Słowianka z panią prezes Joanną Kasprzak – Perką na czele, życzę powodzenia. Ale inwestycja jest też w świetnych rękach, bardzo dobrego wykonawcy – firmy Budimex. Dziękuję jej pracownikom, że podjęli się tego trudnego zadania i zobowiązali się, że zrealizują ją w terminie – mówił podczas imprezy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

– Jesteśmy dumni, że możemy realizować jeden z większych projektów inwestycyjnych w mieście, ale powodem do dumy jest też to, dla kogo budujemy tę halę. Tworzymy ją dla gorzowskiego sportu i dla mieszkańców Gorzowa. Ale ta hala będzie też z pewnością gościć mieszkańców województwa i kraju, a poprzez organizację międzynarodowych imprez, również mieszkańców Europy i świata – powiedziała natomiast Joanna Kasprzak – Perka, prezes CSR Słowianka.

Hala będzie miała 5027 miejsc, ale można je będzie czasowo zwiększyć do 6 tysięcy. Sala główna będzie przystosowana do przeprowadzenia przede wszystkim rozgrywek w piłce ręcznej, koszykówce, futsalu i siatkówce. Obok sali głównej zaprojektowano pełnowymiarową salę sportową, treningową, która w trakcie imprez kulturalno-rozrywkowych może pełnić również funkcję sceny.

Obiekt będzie wpisany w otoczenie zarówno pod względem architektoniczno-krajobrazowym, jak też funkcjonalnym. W cel zintegrowania obiektu z otoczeniem, zwłaszcza w czasie pomiędzy większymi imprezami, będzie posiadać dostępną z zewnątrz kawiarnię / restaurację z odpowiednim zapleczem i wglądem na płytę główną boiska, oraz toalety publiczne.

Budynek hali widowiskowo-sportowej będzie w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych.

Obiekt będzie wyposażony w pełne zaplecze szatniowe, osobne dla areny głównej i sali treningowej.

Układ widowni jest czterostronny – w pełnej wersji, z tym że tzw. czwartą stanowi tzw. trybuna tymczasowa, na 757 miejsc, usadowiona w miejscu sali treningowej.

Hale wybuduje Budimex S.A. z Warszawy za kwotę 89 mln zł. Prace mają się zakończyć za około dwa lata.

Zdjęcia z uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego (fot. Łukasz Kulczyński / UM):

Wizualizacja hali:

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

3 KOMENTARZE

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bubu
Bubu
3 lat temu
Redakcja_GORZOW_NEWS
Odpowiedź do  Bubu
3 lat temu

Wizualizacja jest prawidłowa (UM również się nią posługuje – zobacz choćby na zdjęciu wyżej na banerze). W późniejszym czasie ogłoszony był konkurs pod projekt architektoniczny. Już typowo do przetargu dla wykonawcy. I stąd pochodzi grafika w tekście na gorzow24.pl. Pozdrawiamy.

Bubu
Bubu
Odpowiedź do  Redakcja_GORZOW_NEWS
3 lat temu

Dziękuję. No to przyznam, że niczego tu nie rozumiem. Przecież ten późniejszy projekt wykonawczy to zupełnie coś innego niż przedstawione wizualizacje (przynajmniej z zewnątrz). Poza tym, dużo się mówi o wielkim telebimie wiszącym na środku hali, a na wizualizacjach jakoś go nie ma.

3
0
Zostaw komentarz!x