― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje mieszkanioweNa dużej i zapomnianej szpitalnej działce powstanie nowe osiedle? (zdjęcia)

Na dużej i zapomnianej szpitalnej działce powstanie nowe osiedle? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki jest właścicielem niespełna dwuhektarowej od lat nieużytkowanej działki przy ul. Dekerta. Działką interesują się deweloperzy. Z informacji do jakich dotarliśmy szpital przygotowuje się do jej sprzedaży w przetargu. Jest jednak jedna przeszkoda…

Działka o numerze ewidencyjnym 109/8 – Górczyn i wielkości 19.963 mkw znajduje się tuż za parterowym budynku rejestracji głównej, naprzeciw głównego wejścia do szpitala (między pętlą autobusową, a hotelem pracowniczym). Od lat na działce nic się nie dzieje. Jak się dowiedział portal GORZÓW.NEWS atrakcyjną działką interesują się deweloperzy. O działkę postanowiliśmy więc zapytać władze gorzowskiego szpitala. W przesłanym piśmie czytamy: – Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie nie podjął żadnych decyzji w sprawie zbycia działki 109/8 oraz nie prowadzi rozmów na temat jej sprzedaży – napisał Jerzy Ostrouch, prezes Zarządu.

Nieoficjalnie jednak wiemy, że szpital jest zainteresowany sprzedażą działki. Problem jest jednak taki, że w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta z 2021 roku zapisano dla tego obszaru strefę zabudowy rekreacyjnej. Ustalono więc, że może powstać tu zabudowa usługowa związana ze sportem, rekreacją i turystyką, hotelarstwem, ochroną zdrowia, kulturą i oświatą oraz lokalizacja ogrodów działkowych i sadów. Dopuszczono lokalizację zabudowy usługowej związanej z handlem detalicznym i gastronomią.

Z naszych informacji wynika, że władze szpitala czekają, aż miejscy urzędnicy ustalą dokładne warunki zabudowy dla tej działki w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego licząc na to, że plan zezwoli na postawienie na działce zabudowy mieszkalnej wielorodzinnej. Gdy tak się stanie szpital ogłosi przetarg i działkę sprzeda.

W rozmowie z jednym z gorzowskich deweloperów usłyszeliśmy, że na działce spokojnie mogą się zmieścić trzy budynki wielorodzinne.

Zdjęcia działki:


Przeczytaj też:
Przy Wawrzyniaka powstaje Skwer68
Osiedle przy BWA: Wiemy, jak będą wyglądały nowe budynki od SM Górczyn! (wizualizacje)
Na działce u zbiegu Jagiellończyka i Dąbrowskiego powstaną bloki mieszkalne! Tak będą wyglądały? (zdjęcia)

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Gsbdg
Gsbdg
1 rok temu

Wszędzie tylko te bloki…

1
0
Zostaw komentarz!x