spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opiniePrezydent Wójcicki się opamiętał! Budżet obywatelski nie będzie zawieszony!

Prezydent Wójcicki się opamiętał! Budżet obywatelski nie będzie zawieszony!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Realizacja bieżącej edycji budżetu obywatelskiego zostanie wznowiona. Wykonane będą także wszystkie zadania, które zwyciężyły w minionym roku. Prezydent Jacek Wójcicki jeszcze w kwietniu tego roku chciał zawiesić budżet obywatelski! Pozbawiłby w taki sposób najbardziej aktywnych mieszkańców Gorzowa możliwości choć minimalnego bezpośredniego wpływu na wydatkowane środki. Po protestach mieszkańców i sprzeciwie radnych prezydent wycofał się ze swojego pomysłu.

W marcu br. prace związane z budżetem obywatelskim zostały wstrzymane. Wpłynęły na to skutki pandemii oraz konflikt w Ukrainie, które doprowadziły do podjęcia rozmów na temat koniecznych zmian w dotychczasowych planach inwestycyjnych i bieżących wydatkach miasta.

– Mając jednak na uwadze, że budżet obywatelski jest już z nami 11 lat i stanowi jedno z najbardziej popularnych wśród mieszkańców narzędzi współdecydowania, które służy realizacji zadań najbliższych mieszkańcom, najczęściej lokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca ich zamieszkania, a ich realizacja powierzana jest zwykle lokalnym przedsiębiorcom, zdecydowano o kontynuacji realizacji wszystkich zwycięskich zadań edycji BO 2022 oraz uruchomieniu ponownie, okresowo zawieszonej w marcu tego roku, procedury BO 2023 – tłumaczy swoją decyzję Jacek Wójcicki.

Trwa już realizacja 17 spośród 35 zwycięskich zadań na kwotę blisko 3,5 mln zł. Teraz do tej puli dołączy pozostałe 18 zadań, których realizacja była zawieszona.

Nowy, aktualny harmonogram procedury na ten rok, w ciągu kilku najbliższych dni zostanie przygotowany i podany do publicznej wiadomości. Kolejny krok to wznowienie procedury oceny wniosków zgłoszonych na początku tego roku przez gorzowian, a następnie spotkania rejonowe z mieszkańcami. Zgłoszono 140 projektów zadań, a kwota BO zaplanowana na przyszły rok to 7.366.011 zł.

Przeczytaj też:
Spotkanie prezydenta z radnymi: Bilety MZK po 4 zł, droższe bilety na basen? Co z budżetem obywatelskim?
Nie będzie głosowania nad wstrzymaniem Budżetu Obywatelskiego! Na razie!
Prezydent chce zawiesić Budżet Obywatelski! Powiedzmy NIE!
Budżet Obywatelski 2023: Nie wiesz jak napisać wniosek?
Budżet Obywatelski 2023: Ruszył nabór wniosków!
Budżet Obywatelski na 2022 rok przyznany! Fani motoryzacji, rowerów i rolek wygrywają!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x