spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOuliceChrobrego i Mieszka I: Do wykonania zostało 2 procent inwestycji! (zdjęcia)

Chrobrego i Mieszka I: Do wykonania zostało 2 procent inwestycji! (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Prace przy przebudowie 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I realizowane są na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta. Inwestycja gotowa jest w 98 procentach.

Kumulacja prac drogowych realizowana jest na skrzyżowaniu ul. Chrobrego, Jagiełły i Wybickiego – tutaj w ciągu ostatniego miesiąca miało miejsce łączenie brakującego fragmentu torowiska oraz układanie warstwy ścieralnej w obrębie skrzyżowania. Prace drogowe są prawie na ukończeniu. Jest szansa, że jeszcze przed okresem Świąt Wielkanocnych w pełni udostępniona zostanie infrastruktura drogowa i w pełni przejezdne będzie skrzyżowanie w centrum (zarówno to pod „Letnią” jak i docelowo to pod katedrą). Powróci w całości ruch sprzed przebudowy.

Na drugim krańcu inwestycji – skrzyżowaniu Roosevelta z Mieszka I i ks. Andrzejewskiego także trwają prace drogowe. Tutaj również ma miejsce łączenie torowiska. Inwestycja w tym miejscu podzielona została na etapy ze względu na dopuszczony w tym miejscu (w ograniczonej postaci) ruch samochodowy, który trzeba będzie przekładać na odrębne pasy ruchu.

Na włączonym niedawno do ruch odcinku ul. Mieszka I (od skrzyżowania z ul. Borowskiego do ul. Krasińskiego) wymalowane zostało oznakowanie poziome, wydzielone zostały pasami zatoki parkingowe. Odcinek koło budynku sądu jest już z warstwą ścieralną asfaltu. Mieszka I doposażone zostało w stojaki rowerowe.

W obrębie całej inwestycji trwają ostateczne prace wykończeniowe – uzupełniane braki brukarskie. Ostateczne nasadzenia i prace zieleniarskie będą jeszcze realizowane, podobnie jak prace przy wiatach przystankowych i montażu systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Na montaż czekają także ławki i kosze na śmieci.

Aktualne zdjęcia:


Przeczytaj też:
Trwa układanie asfaltu koło Arsenału! Kiedy całe skrzyżowanie będzie otwarte?
Rozpoczęły się prace na ostatnich krańcowych etapach przebudowy Chrobrego i Mieszka I (zdjęcia)
Dziś w nocy ruszy przebudowa skrzyżowania koło Letniej! (nowa organizacja ruchu!)
Rusza przebudowa torowiska łączącego Mieszka I z Kazimierza Wielkiego! Na Długosza układana będzie warstwa ścieralna!

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
5 1 głosuj
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x