spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOuliceDziś w nocy ruszy przebudowa skrzyżowania koło Letniej! (nowa organizacja ruchu!)

Dziś w nocy ruszy przebudowa skrzyżowania koło Letniej! (nowa organizacja ruchu!)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W nocy z czwartku na piątek (24/25 marca) nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Bolesława Chrobrego, Józefa Wybickiego i Władysława Jagiełły. Będą tam prowadzone prace związane z budową brakującego odcinka torowiska. Ten etap potrwa trzy dni (do niedzieli włącznie), natomiast od poniedziałku (28 marca) wykonawca planuje wprowadzić organizację ruchu umożliwiającą wykonanie warstwy ścieralnej na Bolesława Chrobrego i południowej części skrzyżowania.

Zmiana z czwartku na piątek będzie polegała na zamknięciu bezpośredniego przejazdu na ul. Władysława Jagiełły z ul. Wybickiego, czyli relacji wschód – zachód. Udostępniony dla ruchu natomiast zostanie odcinek ul. Bolesława Chrobrego między ul. Jagiełły i Sikorskiego.

Kierowcy jadący ul. Wybickiego będą mieli możliwość skrętu w prawo w ul. Bolesława Chrobrego, zawrócenie na tymczasowym rondzie przy katedrze i mijając „Arsenał” będą mogli skręcić w ul. Jagiełły. Będzie też możliwe przejechanie przez rondo na wprost w kierunku mostu Staromiejskiego oraz w prawo w ul. Sikorskiego.

Na wschodniej jezdni ul. Bolesława Chrobrego ruch odbywał się będzie w najbliższy weekend dwukierunkowo tzn. będzie możliwość przejazdu do ul. Sikorskiego czy mostu Staromiejskiego do ul. Jagiełły (wyłącznie prawoskręt), a kierowcy jadący od ul. Jagiełły będą mieli możliwość skrętu w lewo w ul. Bolesława Chrobrego (nitka wschodnia) i dalej na rondzie przy katedrze będą mogli przejechać prosto w kierunku mostu Staromiejskiego lub w ul. Sikorskiego w stronę ul. Młyńskiej.

We wprowadzanym etapie nie będzie możliwości dojazdu do ul. Pocztowej od strony tymczasowego ronda. Zostanie on zapewniony wyłącznie od ul. Wybickiego, poprzez ul. Bolesława Chrobrego (tak jak to miało miejsce przed przebudową).

Od poniedziałku (28 marca) wykonawca robót ponownie zamknie ul. Bolesława Chrobrego i przekieruje ruch przez północną część skrzyżowania po nowej nawierzchni. Przywrócony zostanie przejazd między ul. Wybickiego i Władysława Jagiełły po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. W tym celu kierowcy jadący ul. Wybickiego od strony ronda Kosynierów Gdyńskich na wysokości restauracji McDonald zostaną przekierowani na jezdnię północną. Od strony Jagiełły zawężenie jezdni nastąpi bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Dąbrowskiego.

Na skrzyżowaniu Bolesława Chrobrego – Sikorskiego nadal funkcjonować będzie rondo tymczasowe, z którego m. in. będzie możliwy dojazd do ul. Pocztowej (jak w etapach wcześniejszych). Sygnalizacja świetlna nadal działać będzie w programie żółtym migowym.

Powyższa organizacja ruchu będzie obowiązywała, wg wstępnych założeń wykonawcy, do 7 kwietnia.

Po tym terminie planowane jest uruchomienie wszystkich relacji na skrzyżowaniu w układzie, że dla każdego kierunku otwarty zostanie jeden pas ruchu. Uruchomiona też ma zostać sygnalizacja świetlna w programie trójbarwnym. Planowane jest też przywrócenie poprzednich organizacji ruchu na przyległych ulicach i skrzyżowaniach, np. zlikwidowane zostaną rondo tymczasowe na skrzyżowaniu ul. Bolesława Chrobrego i Sikorskiego, buspas na ul. Bolesława Chrobrego przy katedrze oraz buspas na Jagiełły, przy dawnej „Łaźni”.

Organizacja ruchu 24-27 marca 2022 r.

Organizacja ruchu od 28 marca do 7 kwietnia 2022 r.

Przeczytaj też:
Na skrzyżowaniu koło dawnego Słońca jest już asfalt! Za chwilę zostanie ono zamknięte! (zdjęcia)
Na Chrobrego i Mieszka I prace zbliżają się do końca! (zdjęcia)
Na Chrobrego dwie szerokości jezdni… Winny pas rowerowy?
Chrobrego i Mieszka I: Jak wygląda front prac na koniec stycznia 2022 roku? Są pierwsze nasadzenia! (zdjęcia)
Chrobrego i Mieszka I: Grudniowy raport (zdjęcia)
Na Chrobrego koło Arsenału trwa układanie asfaltu! (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x