― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieŚwiadczenia za przyjęcie uchodźcy - wnioski w Lamusie

Świadczenia za przyjęcie uchodźcy – wnioski w Lamusie

― REKLAMA ―spot_img

W Gorzowie ruszyło przyjmowanie wniosków o wypłatę świadczenia pieniężnego, przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy. Aby ten proces usprawnić, Miasto od środy (23 marca) udostępniło dawny klub Lamus przy ulicy Sikorskiego 5, tam, gdzie wcześniej mieścił się miejski Punkt wsparcia uchodźców.

Punkt będzie czynny w godzinach pracy Urzędu Miasta. Do otrzymania świadczenia niezbędne jest wypełnienie wniosku i załącznika. Które można pobrać tutaj: wniosek / załącznik / karta osoby przyjętej do zakwaterowania

Procedurę przyjmowania wniosków reguluje Rozporządzenie Rady Ministrów z 15 marca br. w sprawie maksymalnej kwoty świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy oraz warunków przyznawania tego świadczenia i przedłużania jego wypłaty.

Rozporządzenie określa wysokość świadczenia: kwota 40 zł na osobę dziennie. Kwota ta może być podwyższona przez wojewodę w przypadku zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przed dniem wejścia w życie ustawy oraz gdy podmiotem zapewniającym zakwaterowanie i wyżywienia obywatelom Ukrainy jest jednostka organizacyjna, osoba prawna albo przedsiębiorca.

Okres, za jaki przysługuje świadczenie: nie dłużej niż 60 dni.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x