spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieSzpital buduje nowoczesną Stację Dializ! Prace już się rozpoczęły! (zdjęcia, wizualizacje)

Szpital buduje nowoczesną Stację Dializ! Prace już się rozpoczęły! (zdjęcia, wizualizacje)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Więcej stanowisk, telewizory w salach, strefy dla dializowanych… – To będzie najnowocześniejsza stacja dializ w kraju – mówi mgr Renata Szczepankiewicz z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Ruszyła budowa nowoczesnej Stacji Dializ i Oddziału Nefrologicznego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Budynek stanie obok Ośrodka Radioterapii. Trwa tam już rozbiórka starych, bo sprzed ponad 30 lat, konstrukcji, które niegdyś miały służyć do rozbudowy szpitala. Wielki dźwig rozkrusza betonowe stropy i ściany.

Dwa osobne wejścia

– Nowa Stacja Dializ, to przede wszystkim komfort dla pacjentów – tłumaczy Szczepankiewicz, pielęgniarka koordynująca Stacji Dializ i Oddziału Nefrologicznego gorzowskiego szpitala. W nowym budynku ilość stanowisk do dializ zwiększy się o 10, czyli będzie ich aż 33. Sale, gdzie pacjenci przechodzą zabieg, będą mniejsze – na osiem stanowisk (teraz jest ich 13), wyposażone w telewizory. Chorzy poddawani hemodializie i dializie otrzewnowej będą w osobnych strefach.

Dzięki temu, że Stacja Dializ będzie w osobnym budynku, pacjenci nie będą już musieli przechodzić przez główny budynek szpitala i nie będą narażeni na przypadkowe zakażenie.

Ponadto do budynku stacji będą dwa osobne wejścia – drugie dla zarażonych Covid 19 lub inną zakaźną chorobą.

Stacja i oddział w jednym

Komfort i bezpieczeństwo pacjentów jest ważne, bo dializowani spędzają na zabiegach cztery godziny trzy razy w tygodniu. W tej chwili Stacja ma 95 pacjentów, ale bywa że jest ich ponad 100. Przyjmowani są na trzy zmiany.

Do nowego budynku Stacji Dializ będzie również przeniesiony Oddział Nefrologiczny. Na chorych będzie czekało pięć sal dwuosobowych z łazienkami i dwie izolatki. Budowa Stacji Dializ i Oddziału Nefrologii będzie kosztowała 19 mln zł i ma trwać 12 miesięcy.

Przeczytaj też:
Robert Surowiec zapowiada walkę o oddział kardiochirurgii
Szpital buduje Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej (zdjęcia, wizualizacje)
Gorzowski szpital chce zainwestować blisko pół miliarda złotych!

Wizualizacje:


Budowa:

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x