spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaWarto wiedziećWOŚP: W Gorzowie start na Starym Rynku w niedzielę o 16!

WOŚP: W Gorzowie start na Starym Rynku w niedzielę o 16!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Wizyta prezydenta Gorzowa z niespodzianką, replika okularów Jurka Owsiaka, pierwsze złote gorzowskie serduszko oraz wiele innych fantów na licytacjach. Mini scena na Starym Rynku, pokazy ratownictwa medycznego, spotkania ze sportowcami, ale przede wszystkim prawie pół tysiąca wolontariuszy na gorzowskich ulicach. W najbliższą niedzielę 30 stycznia odbędzie się finał WOŚP 2022.

W tym roku finał w Gorzowie, a zwłaszcza światełko do nieba, dedykowane jest radnej Grażynie Wojciechowskiej, która przez 29 lat wspierała fundację i jej wolontariuszy. Podkreślali to wszyscy uczestnicy konferencji prasowej, która we wtorek – na kilka dni przed finałem odbyła się w Urzędzie Miasta z udziałem m.in. prezydenta Jacka Wójcickiego.

Miasto było z WOŚP, jest i będzie. Co roku staramy się wspierać organizację finału, bo to dla nas ważne wydarzenie. Chcemy, by gorzowianie włączali się w to wielkie dzieło pomocy – zapewnił prezydent Wójcicki.

Od siebie na licytację jak co roku przekazał voucher, tym razem na „wizytę prezydenta miasta z niespodzianką”. Jak wyjaśnia Jacek Wójcicki, w zależności od tego, czy voucher wylicytuje firma, czy osoba prywatna, dostosuje swoją niespodziankę do okoliczności. Dodatkowo prezydent przygotował zestaw dodatkowych gadżetów, które będą do zdobycia podczas specjalnych „Prezydenckich licytacji”. Za minimalną kwotę 10 zł, wrzuconą do puszki na scenie, będzie można otrzymać specjalny gadżet od prezydenta. „Prezydenckie licytacje” będą się odbywały ze sceny w godzinach 17:30-17:45 i 18:15-18:30.

30. Finał WOŚP w Gorzowie będzie inny niż zwykle. Z uwagi na obostrzenia, scena na Starym Rynku będzie niewielka i będzie pełniła funkcję miejsca do licytacji oraz spotkań z gośćmi – osobami zaangażowanymi w działania Fundacji oraz przygotowaniami do WOŚP w mieście.

Zacznie działać od godziny 16:00, a o 20:00 zakończy swą działalność światełkiem do nieba.

Harmonogram sceny WOŚP (prowadzący Paweł Podkański)
16:00 – 16:15 Hymn WOŚP
16:15 – 16:25 Rozmowa z gośćmi: Jerzy Sobolewski i Sebastian Wierzbicki
16:25 – 16:30 LICYTACJE
16:30 – 17:00 TEATR „Na Walizkach” – przedstawienie „Beczka Śmiechu” (30 min.)
17:00 – 17:10 LICYTACJE
17:10 – 17:30 Rozmowa z gośćmi: Robert Surowiec, Lekarz okulista, Lekarz Neonatolog
17:30 – 17:45 LICYTACJE – Gadżety prezydenta
17:45 – 17:55 Rozmowa z gościem: Kornelia Lesiewicz
17:55 – 18:00 LICYTACJE
18:00 – 18:15 Rozmowa z gośćmi: Bartosz Zmarzlik, Mateusz Stupiński (STAL)
18:15 – 18:30 LICYTACJE – Gadżety prezydenta
18:30 – 18:45 LICYTACJE – Serduszko gorzowskie – Drwięga
18:45 – 19:00 BURNING HEADS- tancerze z ogniem
19:00 – 19:15 Rozmowa z gośćmi: Szefowie Sztabów – Marta Ciećwierz, Paweł Anioł
19:15 – 19:30 LICYTACJE
19:30 – 19:45 Rozmowa z gośćmi: Jan Kaczanowski – wspomnienia o Grażynie Wojciechowskiej
19:45 – 20:00 Licytacja z udziałem orezydenta Jacka Wójcickiego i zapowiedź światełka
20:00 – 20:05 ŚWIATEŁKO DO NIEBA

Podczas 30. Finału WOŚP w Gorzowie kwestować będzie ponad 450 wolontariuszy z trzech gorzowskich sztabów: w klubie „U Szefa”, w Zespole Szkół Gastronomicznych i w SP 2, w tym roku z Gorzowem ponownie grają mieszkańcy Kłodawy. W SP 20 dodatkowo zorganizowany będzie „harcerski” punkt dla wolontariuszy z atrakcjami dla gości.

Dla wolontariuszy oraz dla mieszkańców, którzy będą licytować przy scenie na Starym Rynku, przygotowana będzie grochówka. To kontynuacja tradycji, którą rozpoczęła radna Grażyna Wojciechowska. To ona co roku dbała, by wolontariusze nie byli głodni, a grochówka szpitalna wśród mieszkańców Gorzowa cieszyła się dużym uznaniem.

Dodatkowo, w tym roku przewidziano wyjątkową licytację. Pierwsze złote gorzowskie serduszko ponownie wróci do puli fantów. W 2009 roku wylicytował je prezes firmy RAJBUD, w tym roku postanowił wystawić je ponownie na Finał WOŚP. Licytacja serduszka o godzinie 18:30.

30. Finał WOŚP w tym roku zbiega się z ważnym dla miasta świętem. To Dzień Pamięci i Pojednania. Z tej okazji w niedzielę w południe zabrzmi Dzwon Pokoju. Jego dźwięk rozbrzmiewa w mieście tylko dwa razy w roku, 30 stycznia oraz 2 lipca, w dzień urodzin miasta. W związku z tym w puli fantów na licytację będzie do zdobycia wyjątkowy voucher na urodzinowe uderzenie w Dzwon Pokoju 2 lipca tego roku, dokładnie w 765. rocznicę lokacji Miasta Gorzowa.

Jego licytacja zaplanowana jest na godzinę 19.15. Ponadto, w puli gadżetów od miasta, jest grafika od Poster Polytechnic z Gorzowem w formacie 100×70 cm w drewnianej ramie oraz zestaw odzieży GORZÓW #StądJestem (biała bluza typu kangur, dwie koszulki i dwie pary skarpet), nie do zdobycia na wolnym rynku.

WOŚP w Gorzowie gra od 29 lat. Głównym odbiorcą pomocy fundacji jest Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie. Obecny podczas konferencji prasowej wiceprezes szpitala Robert Surowiec wyliczył, że od początku grania orkiestry do szpitala trafił sprzęt za ponad 14 milionów złotych. Wśród najważniejszych wymienił rezonans magnetyczny, aparaturę do RTG, USG, sprzęt do diagnostyki słuchu małych dzieci i inne, niezbędne do leczenia dzieci urządzenia i aparatura.

W całym kraju w ciągu 29. finałów Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny ponad 1,5 mld zł, kupując ponad 67.300 urządzeń.

W tym roku WOŚP gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x