― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaWarto wiedziećUtrudnienia na Kombatantów! Fabryczna już przejezdna!

Utrudnienia na Kombatantów! Fabryczna już przejezdna!

― REKLAMA ―spot_img

W czwartek i w piątek (9-10 grudnia) planowane jest wyłączenie z ruchu kołowego remontowanego odcinka ul. Kombatantów, od skrzyżowania z ulicą Grota – Roweckiego/Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Szarych Szeregów. Zamknięte zostanie również skrzyżowanie ulic Kombatantów – Bora Komorowskiego – Szarych Szeregów. W tym czasie wykonawca zaplanował układanie warstwy ścieralnej.

Kierowcy skierowani zostaną na objazdy: od północy (ulicy Bora-Komorowskiego) objazd kierowany będzie przez ul. Obrońców Pokoju, od południa kierowcy będą mogli ominąć zamknięty odcinek przez ul. Armii Krajowej i Kutrzeby, od zachodu objazd prowadzić będzie przez ul. Hubala, natomiast dla jadących ul. Szarych Szeregów od strony ul. Walczaka jedyną trasą objazdową będzie ul. Popławskiego.

Z trasy objazdu przez ul. Obrońców Pokoju korzystać będą w obu kierunkach autobusy MZK, dla których zorganizowane zostaną przystanki zastępcze.

Linie nr 104, 114, 132 i 501 w kierunku pętli Ustronie/Prefadom: od skrzyżowania ulic gen. Okulickiego i Kombatantów oraz linie nr 123, 124, 137 od skrzyżowania ulic Szarych Szeregów i gen. Okulickiego pojadą ulicami gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego w okolicy Watrala – nie dotyczy linii 123, 124, 137), Szarych Szeregów (przystanek tymczasowy Obrońców Pokoju przy restauracji Domowa), Obrońców Pokoju (przystanek tymczasowy naprzeciw Q11) i od skrzyżowania z ulicą gen. Bora-Komorowskiego (przystanek tymczasowy Kombatantów w rejonie myjni) powrócą na stałe trasy.

Linie nr 102, 107, 125 w kierunku pętli Działkowców i Dekerta-Szpital od skrzyżowania ulic gen. Okulickiego i Kombatantów pojadą ulicą gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego w okolicy Watrala) i od skrzyżowania z ulicą Szarych Szeregów powrócą na stałe trasy.

Linie nr 104, 114, 123, 124, 132, 137 i 501 w kierunku śródmieścia od skrzyżowania ulic gen. Bora-Komorowskiego i Obrońców Pokoju pojadą ulicami: Obrońców Pokoju (obowiązuje przystanek tymczasowy za skrzyżowaniem z ulicą Ireny Sendlerowej), Szarych Szeregów (obowiązuje przystanek Obrońców Pokoju – linie nr 123, 124, 137 i 501 dalej jadą stałymi trasami), gen. Okulickiego (obowiązuje przystanek Okulickiego w okolicy Watrala) i od skrzyżowania z ulicą Kombatantów powrót na stałe trasy.

Trasy jazdy linii nr 102, 107, 125 w kierunku śródmieścia pozostają na dotychczasowym objeździe. Zawieszone zostają dla wszystkich linii przystanki przy ulicach: Kombatantów Galeria Manhattan, Armii Krajowej, gen. Bora-Komorowskiego Kombatantów, oraz Szarych Szeregów Hubala w kierunku pętli Dekerta-Szpital i Działkowców i Obrońców Pokoju w kierunku pętli Ustronie.

Przebieg tras linii komunikacji miejskiej podczas objazdów na załączonej mapce.

Wykonawca zakłada, że w sobotę (11 grudnia) przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy na remontowany odcinku ul. Kombatantów. Natomiast na skrzyżowaniu Kombatantów – Bora Komorowskiego – Szarych Szeregów obowiązywać będzie już ruch okrężny zgodnie z docelową organizacją ruchu. Wtedy też dla autobusów MZK w kierunku śródmieścia obowiązywać będzie dotychczas funkcjonujący objazd ulicami Szarych Szeregów i gen. Okulickiego.

Wykonanie oznakowania poziomego planowane jest w drugiej połowie grudnia br.

Fabryczna przejezdna

Wykonawca rozbiórki sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej w rejonie wiaduktu kolejowego poinformował, iż prace, które miały potrwać od środy do piątku, zostały zakończone szybciej, niż zakładano i już dziś (czwartek 9 grudnia) przed godziną dziesiątą przejazd ulicą Fabryczną został odblokowany.

Autobusy MZK wróciły na swoje stałe trasy.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x