21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

W Gorzowie powstanie małe Centrum Nauki Kopernik

REKLAMAspot_img

Gorzów jako jedno z 32 miast w kraju znalazło się wśród zwycięzców w konkursie na stworzenie lokalnych stref aktywności tj. „Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności”, (w skrócie SOWA), organizowanym przez Centrum Nauki „Kopernik”, a finansowanym ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki.

SOWA to projekt, który zakłada stworzenie do 2023 r. ogólnopolskiej sieci lokalnych mini centrów nauki, w których wiedzę zdobywa się poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie.

SOWA w Gorzowie powstanie w kompleksie Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej 48. Przewidywany termin otwarcia to I kwartał 2023 r. Projekt obejmie organizację wystawy oraz „majsternię”, czyli przestrzeni swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także różnorodne zajęcia.

Wystawa będzie składać się z 18 -20 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki „Kopernik”. Ukazywać będą zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne.

Wartość wystawy oraz „majsterni” to ponad 1 mln złotych.

Idea SOWY wpisuje się w koncepcję funkcjonowania Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, którego jednym z głównych celów jest popularyzacja nauki i techniki, zwłaszcza wśród przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych.

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x