― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogowePrace archeologiczne na Chrobrego wznowione! Spowodują opóźnienia? (zdjęcia)

Prace archeologiczne na Chrobrego wznowione! Spowodują opóźnienia? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Przebudowę 1,5-kilometrowego odcinka drogi wraz z torowiskiem i ciągiem pieszym na ulicach Chrobrego i Mieszka I, na odcinku od Pocztowej do Roosevelta, realizuje konsorcjum firm ZUE i FDO. Prace realizowane są na całym zakresie inwestycji – od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta.

W sierpniu prace archeologiczne na wysokości Arsenału zostały uznane za zakończone. Jednak prace wznowiono i rozpoczęły się na ul. Chrobrego, na wysokości ul. Pocztowej. Do urzędu miasta wpłynęło roszczenie archeologów w sprawie badań archeologicznych. Na chwilę obecną nie wpłynął jeszcze od wykonawcy wniosek o przedłużenie prac, związanych z przebudową ulicy Chrobrego i Mieszka I. Nieoficjalnie wiadomo, że wykonawca rozważa taką ewentualność. Ma to związek z pracami archeologicznymi, które ponownie się rozpoczęły. Odkryto ludzkie kości i zachowane prawie w całości szkielety. Znalezisko musi zostać zinwentaryzowane. W związku z tym nie jest wykluczone, że wpłynie również wniosek wykonawcy na przedłużenie prac w obrębie skrzyżowania ulicy Chrobrego – Wybickiego – Jagiełły.

Na pozostałych etapach inwestycji, prace przebiegają bez zakłóceń.

Na odcinku ul. Wybickiego – ul. Łokietka montowane są tory tramwajowe. Prace brukarskie na tym odcinku jeszcze nie ruszyły. Przejazd samochodowy przez ul. Łokietka został zamknięty. Trwają tu prace podziemne i naziemne.

Aktualne prace brukarskie realizowane są na odcinkach: Łokietka – 30 Stycznia, Jagiellończyka – Mickiewicza, Mickiewicza – Krasińskiego. Pozostałe odcinki brukarsko zostały niemalże ukończone, pozostaje kosmetyczne wykończenie. Przejezdne pozostają ul. 30 Stycznia, Krzywoustego, Borowskiego, Jagiellończyka oraz – nowość – Mickiewicza (od soboty – 4 września). Przejezdność Mickiewicza udostępniona została w związku z utrudnieniami przy przebudowie na końcowym etapie przebudowy Mieszka I w rejonie skrzyżowania z ul. Roosevelta. Od 4 września, to tutaj ruszył front robót podziemnych i naziemnych. Dotychczas był nietknięty ze względu na konieczność zapewnienia dojazdu do budynku sądu oraz przychodni. Obecnie ten dojazd zapewnia ul. Krasińskiego i Mieszka I. Odcinek Mieszka I od Borowskiego do Jagiellończyka jest już praktycznie wyasfaltowany, nie jest to jeszcze jednak ostateczna warstwa ścieralna. Będą tu jeszcze prowadzone prace wykończeniowe, mimo iż okoliczni mieszkańcy za zgodą budowlańców parkują już swoje samochody w zatokach ulicy.

Przeczytaj też:
Sierpniowy raport z przebudowy Chrobrego i Mieszka I (zdjęcia)
Skrzyżowanie Borowskiego z Mieszka I zamknięte do środy
Od poniedziałku Łokietka z obu stron ślepa! (zdjęcia i mapa)
Przy Arsenale koniec prac archeologicznych! Czas przyspieszyć prace budowlane! (zdjęcia)
Raport z prac na Chrobrego i Mieszka I (dużo zdjęć)
Na Chrobrego widać postępy (zdjęcia)
Minął rok od rozpoczęcia prac na Chrobrego i Mieszka I. (dużo zdjęć)

fot. Bartłomiej Nowosielski / UM

Postęp prac zobacz na zdjęciach:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x