21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Ruszył remont Kombatantów. Utrudnienia w ruchu!

REKLAMAspot_img

Pierwszy etap przebudowy ulicy Kombatantów rozpoczęty. Prace realizowane będą na odcinku od wjazdu do galerii handlowej Feeria do skrzyżowania z ulicą Grota – Roweckiego i Armii Krajowej.

Wykonawca rozpocznie prace od wymiany krawężników. Roboty realizowane będą przy zamknięciu wyłącznie połowy jezdni, w związku z powyższym na remontowanym odcinku wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy – od Galerii Feeria w kierunku ulicy Bora Komorowskiego. Krawężniki wymieniane będą po obu stronach jezdni.


W czasie prac nie będzie możliwości wjazdu w ul. Kombatantów od strony ul. Grota – Roweckiego i Armii Krajowej. W związku z powyższym wyznaczone zostaną objazdy. Objazd do ul. Górczyńskiej i Okulickiego wyznaczony zostanie przez ul. Szarych Szeregów do ul. Okulickiego.

Z trasy objazdu korzystać będą również autobusy MZK (dotyczy linii, które korzystały dotychczas z ul. Kombatantów np. 104, 114, 125, 132).

Dodatkowy objazd lokalny wyznaczony zostanie przez ul. Armii Krajowej i Kutrzeby. W trakcie prac wykonawca zobowiązany jest minimalizować utrudnienia w dojeździe do nieruchomości i obiektów zlokalizowanych przy ul. Kombatantów np. kompleksu garażowego.


Na remontowanym odcinku ul. Kombatantów wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 30 km/h oraz oznakowanie ostrzegawcze o robotach wraz z odpowiednimi urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wykonawca przewiduje, że wymiana krawężników realizowana będzie do końca sierpnia. Po ich zakończeniu prowadzone będą prace związane z frezowaniem istniejącej nawierzchni, regulacją urządzeń związanych z infrastrukturą podziemną oraz ułożenie warstw bitumicznych (etap 2). Prace te prowadzone będą przy zamknięciu całościowym jezdni.

O remoncie ulicy Kombatantów pisaliśmy też tutaj:
Remont Kombatantów lada dzień

fot. Bartłomiej Nowosielski / UM


REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x