― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweNowy odcinek Spichrzowej wybuduje Maldrobud z Myśliborza!

Nowy odcinek Spichrzowej wybuduje Maldrobud z Myśliborza!

― REKLAMA ―spot_img

Magistrat rozstrzygnął przetarg na budowę drogi łączącej ulice Spichrzową z Teatralną. Ogłoszony w maju przetarg wygrała firma Maldrobud. Umowa ma być podpisana jeszcze w czerwcu. Od tego momentu firma z Myśliborza będzie miała pół roku na przygotowanie terenu i wybudowanie drogi.

Miasto na budowę nowego odcinka ulicy Spichrzowej miało zaplanowane 4 mln 702 tys. W tej kwocie było 2,7 mln zł rządowego dofinansowania. W przetargu zgłosiły się cztery firmy. Wygrała najtańsza firmy Maldrobud – 4 mln 423 tys. Najdroższa opiewała na 6 mln 272 tys. i zgłosiło ją Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budomex.

Nowa droga będzie się rozpoczynała przy skrzyżowaniu ulic Spichrzowej z Hejmanowską i biegła wzdłuż estakady kolejowej aż do połączenia z ulicą Teatralną. Dziś jest tu dziki parking przy przystanku kolejowym. Łącznik ma być obwodnicą, która ma odciąży centrum miasta.

Już w lipcu wykonawca powinien wejść na plac budowy. Najpierw będzie musiał zabrać się za uporządkowanie terenu. Musi wyciąć kolidujące drzewa i krzewy. Następnie będzie mógł wyrównać teren i wybudować kanalizacje deszczową i oświetlenie. Wzdłuż nowej drogi firma Maldrobud wybuduje także ponad 70 miejsc postojowych.

Jeśli nie będzie opóźnień droga powinna być gotowa na początku 2022 roku.

Projekt:

Aktualny stan:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x