spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaBiznesBiurowiec przy Targowej zmienia się w szybkim tempie

Biurowiec przy Targowej zmienia się w szybkim tempie

― REKLAMA ―spot_img

Powstaje tu nowoczesny inkubator przedsiębiorczości. Wartość projektu to ponad 11 milionów złotych. Wykonawcą prac budowlanych jest firma GOTECH.

W miejscu dawnego biurowca Ursusa, który przez jakiś czas służył przedsiębiorcom, powstaje nowoczesna infrastruktura, która posłuży gorzowskim przedsiębiorcom zakładającym własną firmę, ale również tym, którzy już prowadzą działalność gospodarczą.

Nowoczesne pomieszczenia biurowe z pełną bazą IT, strefą kreatywną, zapleczem socjalnym, pozwolą na prowadzenie działalności w innowacyjnym środowisku, w dobrej cenie i lokalizacji. Dodatkowym atutem będzie wsparcie doradcze i finansowe dla nowatorskich pomysłów.

Pomysł powstał jesienią 2018 roku i jest wspólną inicjatywą władz Gorzowa, Gorzowski Ośrodek Technologiczny oraz Inneko. Kamieniem milowym w rozwoju pomysłu było wniesienie przez miasto do spółki GOT nieruchomości przy ulicy Targowej 9. Zgodę na to, w czerwcu 2019 roku, wyraziła Rada Miasta.

Realizacja projektu stała się możliwa dzięki wsparciu zarządu województwa lubuskiego, który bardzo dobrze ocenił projekt i zapewnił dofinansowanie inwestycji. Wartość projektu to ponad 11 milionów złotych, a dofinansowanie przekracza 7,6 mln zł. Powierzchnia użytkowa budynku to 2 800 mkw.

„Stworzenie w Gorzowie Wielkopolskim inkubatora przedsiębiorczości – Think Tank – stanowiącego platformę wsparcia zawierająca zestaw proinnowacyjnych, profesjonalnych usług dla lubuskich przedsiębiorstw” – bo tak nazywa się projekt na etapie realizacji – to inwestycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego –Lubuskie 2020, Oś Priorytetowa 1 „Gospodarka i Innowacje”, Działanie 1.2. „Rozwój przedsiębiorczości”.

Na parterze budynku pozostaną natomiast wszystkie sklepy i punkty usługowe, które obecnie prowadzą tam swoją działalność.

Prace rozpoczęły się w marcu. Zakończyć mają się na wiosnę przyszłego roku.

Aktualne prace

Wizualizacja:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x