― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaCentrum / ŚródmieścieDwa tygodnie prac na skrzyżowaniu przy moście Staromiejskim. Co już zostało zrobione?...

Dwa tygodnie prac na skrzyżowaniu przy moście Staromiejskim. Co już zostało zrobione? Zobacz zdjęcia!

spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Niespełna dwa tygodnie temu ruszył ostatni etap przebudowy odcinka ul. Spichrzowej – od ul. Chrobrego (wraz z przebudową skrzyżowania) do ul. Hejmanowskiej. Jakie prace już zostały wykonane?

Wykonawca przebudowy rozpoczął prace od najbardziej skomplikowanego obszaru, tj. skrzyżowania ul. Spichrzowej z Chrobrego i mostu Staromiejskiego.

Dotychczas wykonano przewiązkę na ul. Chrobrego – element niezbędny w celu wprowadzenia czasowej organizacji ruchu. Od 23 maja ruch pojazdów ograniczono i zorganizowano zgodnie z zatwierdzonym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem czasowej organizacji ruchu. Zachowano przejścia dla pieszych od Mostu Staromiejskiego do ul. Chrobrego (strona wschodnia) oraz od ul. Spichrzowej do ul. Wodnej (północna strona skrzyżowania). Rozpoczęto rozbiórkę konstrukcji jezdni oraz chodników, na wschodniej części skrzyżowania ul. Spichrzowej z Chrobrego i mostu Staromiejskiego.

W dalszym etapie wykonawca zajmie się budową sieci kanalizacji deszczowej, usunięciem kolizji teletechnicznych, elektroenergetycznych oraz budową infrastruktury podziemnej niezbędnej dla nowoprojektowanej sygnalizacji świetlnej. Za względu na wymagania Konserwatora Zabytków, prace realizowane są pod ścisłym nadzorem archeologicznym.

Inwestycja będzie kosztowała ponad 12,7 mln złotych. Dofinansowanie pochodzi z dwóch źródeł: z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 6,5 mln zł oraz z Rządowego Funduszu Polski Ład w kwocie 5 mln zł. Wykonawca – konsorcjum firm TORMEL i WUPRINŻ na wykonanie prac ma 14 miesięcy. Czyli do połowy lipca 2025 roku.

O zakresie inwestycji więcej przeczytasz w tekście – Od poniedziałku ogromne korki? Rusza przebudowa skrzyżowania przy Moście Staromiejskim!

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x