― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieGorzów Wielkopolski? Zdecydujmy ostatecznie! Będą konsultacje!

Gorzów Wielkopolski? Zdecydujmy ostatecznie! Będą konsultacje!

― REKLAMA ―spot_img

Prezydent Miasta Jacek Wójcicki przychylił się do wniosku Komitetu Obywatelskiego i zdecydował o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w zakresie zmiany nazwy miasta Gorzów Wielkopolski na Gorzów. Zarządzenie Prezydenta Miasta ws. konsultacji społecznych, uwzględnia wskazane przez wnioskodawców metody i formy prowadzenia konsultacji. Natomiast planowany termin ich przeprowadzenia to 6 maja – 2 sierpnia 2024 r.

Czas poprzedzający rozpoczęcie konsultacji społecznych będzie wykorzystany do tego, by przygotować materiały informacyjne i edukacyjne, zaplanować odpowiednią kampanię promocyjno – informacyjną, zaprosić do współpracy placówki oświatowe, sporządzić analizę skutków finansowych ewentualnej zmiany nazwy miasta, a także by utworzyć zespół konsultacyjny, w którego skład wejdą specjaliści z różnych dziedzin m.in. językoznawcy, historycy, socjologowie miast. Zależy nam bowiem na stworzeniu ram organizacyjnych do przeprowadzenia obiektywnego procesu i wsparciu go przez osoby bezstronne.

Po wielu latach debat i starań strony społecznej sprawa ta nabiera realnych kształtów. Formalny bieg nadano już konsultacjom społecznym, których wyniki stanowią obowiązkowy element wniosku rady miasta do ministra właściwego do spraw administracji publicznej o zmianę nazwy miasta. Odpowiedni czas pozostawiony na przygotowanie procesu konsultacji społecznych, w tym akcji informacyjnej, pomoże stworzyć warunki do przeprowadzenia rzetelnego procesu oraz dostarczenia wiedzy, na podstawie której mieszkańcy będą mogli podjąć przemyślane decyzje.

W swojej odpowiedzi do Komitetu Obywatelskiego Prezydent Jacek Wójcicki dziękuje wnioskodawcom za inicjatywę i zaangażowanie w sprawy Miasta. Wskazuje jednocześnie, że działania Komitetu Obywatelskiego będą z pewnością stanowić wartościowe, merytoryczne wparcie planowanych konsultacji, a fakt że będą to konsultacje prowadzone w oparciu o inicjatywę mieszkańców, podkreśla społeczną potrzebę dialogu w tej sprawie.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem, wnioski z konsultacji społecznych ws. zmiany nazwy miasta z Gorzów Wielkopolski na Gorzów poznamy do końca sierpnia 2024 r.

Zarządzenie Prezydenta Miasta ws. konsultacji społecznych oraz odpowiedź na wniosek Komitetu Obywatelskiego dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej tutaj.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x