― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieKwartał Kultury: Inwestycja dużymi krokami zbliża się do końca (zdjęcia)

Kwartał Kultury: Inwestycja dużymi krokami zbliża się do końca (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Po trzydziestu miesiącach od momentu rozpoczęcia prac przy pierwszym etapie przebudowy Kwartału Kultury edukacyjna inwestycja wygląda już prawie do tej z wizualizacji. Odnowiona została elewacja zabytkowego budynku przy ul. Szkolnej. Na pustej działce dobudowano również nowy budynek i łącznik między nim i budynkiem przy ul. Warszawskiej.

Nowa elewacja budynku byłego gimnazjum przy ul. Szkolnej z blachy na wysokości ostatniego piętra, które zostało dobudowane wiele lat po pierwotnym powstaniu budynku współgra z nowoczesną elewacją dobudowanego budynku i łącznika co widać na naszych zdjęciach.

Wizualizacja inwestycji sprzed rozpoczęcia prac.

Po zakończeniu przebudowy w budynku byłego gimnazjum i w dobudowanym budynku będzie się mieściło Liceum Plastyczne. Łącznik który obecnie jest wykańczany pozwoli na swobodną komunikację miedzy budynkiem przy ul. Szkolnej i tym znajdującym się przy ul. Warszawskiej, do którego przeniesie się szkoła muzyczna. Uczniowie obu placówek zajęcia w tej lokalizacji powinni zacząć od początku roku szkolnego 2024/2025.

Szkoły artystyczne podlegają pod Ministerstwo Kultury i to ono zapłaci blisko 11 mln zł za wszystkie prace, które prowadzi tu firma Drew-Plast Mazowiecki.

W drugim etapie inwestycji, remontu doczekać ma się również budynek, w którym jeszcze w 2021 roku mieścił się Młodzieżowy Domu Kultury przy ul. Teatralnej.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x