― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweSkwer przy Strzeleckiej już w przebudowie! Jak idą prace? Co zostanie zrobione?...

Skwer przy Strzeleckiej już w przebudowie! Jak idą prace? Co zostanie zrobione? (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Modernizacja skweru i chodnika przy ul. Strzeleckiej rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu od zerwania nawierzchni jednego z najbardziej zniszczonych chodników w mieście. Wykonawca na ukończenie wszystkich prac ma czas do 15 listopada. Co zostanie zrobione za blisko 430 tys zł?

Przypomnijmy, że do ogłoszonego w sierpniu przetargu na wykonanie inwestycji zgłosiła się tylko jedna firma – Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza, która zadeklarowała wykonanie prac za kwotę 429 tys. 270 zł brutto. Tymczasem Miasto na to zadanie chciało wydać 250 tys. 366 zł brutto. Jak więc łatwo policzyć oferta była wyższa o 178 tys. 904 zł. Ostatecznie władze miasta zdecydowały o dołożeniu do zadania brakujących środków i rozstrzygnięciu przetargu, co sprawiło, że podpisano z firmą umowę.

W ramach inwestycji zostanie wykonany nowy chodnik na długości 55 metrów. Wymienione zostaną obramowania i istniejąca nawierzchnia na nawierzchnię z kostki kamiennej i płyt kamiennych obramowaną krawężnikiem kamiennym granitowym 15×30 cm wyniesionym 12 cm na ławie betonowej. Nawierzchnia i obramowania placu przed pomnikiem również zostanie rozebrana, a następnie zostanie wykonana nowa nawierzchnia z małej kostki kamiennej.

Plan sytuacyjny – modernizacji chodnika i skweru przy ul. Strzeleckiej.

Co z obeliskiem upamiętniającym pierwszą polską szkołę otwartą w 1945 roku w powojennym Gorzowie?

Po blisko 40. latach remontu doczeka się również sam pomnik upamiętniający pierwszą polską szkołę otwartą w 1945 roku w powojennym Gorzowie. Przy obelisku zaplanowano rozebranie nawierzchni z płytek betonowych wraz ze skuciem wylewki betonowej i rozbiórką części podbudowy z kruszywa ceglanego. Następnie wykonawca będzie musiał oczyścić ciśnieniowo pomnik, aranżację kamienną i kostkę klinkierową. Do ostatnich prac należeć będzie ułożenie podbudowy, podsypki i nawierzchni, a następnie uzupełnienie uszkodzonych fug między kostkami klinkierowymi.

Po zakończeniu prac budowlanych wykonawca będzie musiał zająć się również zielenią. Prace polegać będą na wymianie humusu i obsianiu trawą pobocza chodnika oraz w miejscach naruszonych podczas prowadzonych robót. Wymieniona zostanie również wierzchnia warstwa humusu w różance w otoczeniu pomnika. Oprócz tych prac wykonawca nasadzi dwa drzewa z gatunku wiśnia pikowana Kazan.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x