― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieNowoczesna stacja dializ wraz z Oddziałem Nefrologicznym coraz bliżej (zdjęcia)

Nowoczesna stacja dializ wraz z Oddziałem Nefrologicznym coraz bliżej (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

W marcu ubiegłego roku ruszyła budowa nowoczesnej stacji dializ i Oddziału Nefrologicznego Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Inwestycja miała zakończyć się w przeciągu dwunastu miesięcy ale w trakcie prac zamawiający był zmuszony znaleźć nowego wykonawcę. Obecnie prace idą zgodnie z harmonogramem i dużymi krokami zbliżają się do końca. Po zmianach inwestycje realizuje gorzowska firma GOTECH.

Nowoczesny budynek stanął obok Ośrodka Radioterapii. Wcześniej trzeba było w tym miejscu przeprowadzić rozbiórkę starych, bo sprzed ponad 30 lat, konstrukcji, które niegdyś miały służyć do rozbudowy szpitala.

– To będzie najnowocześniejsza stacja dializ w kraju – mówiła w ubiegłym roku mgr Renata Szczepankiewicz z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Dwa osobne wejścia

– Nowa Stacja Dializ, to przede wszystkim komfort dla pacjentów – tłumaczy Szczepankiewicz, pielęgniarka koordynująca Stacji Dializ i Oddziału Nefrologicznego gorzowskiego szpitala. W nowym budynku ilość stanowisk do dializ zwiększy się o 10, czyli będzie ich aż 33. Sale, gdzie pacjenci przechodzą zabieg, będą mniejsze – na osiem stanowisk (teraz jest ich 13), wyposażone w telewizory. Chorzy poddawani hemodializie i dializie otrzewnowej będą w osobnych strefach.

Dzięki temu, że Stacja Dializ będzie w osobnym budynku, pacjenci nie będą już musieli przechodzić przez główny budynek szpitala i nie będą narażeni na przypadkowe zakażenie.

Ponadto do budynku stacji będą dwa osobne wejścia – drugie dla zarażonych Covid 19 lub inną zakaźną chorobą.

Stacja i oddział w jednym

Komfort i bezpieczeństwo pacjentów jest ważne, bo dializowani spędzają na zabiegach cztery godziny trzy razy w tygodniu. Bywa tak, że stacja ma ponad 100 pacjentów. Przyjmowani są oni na trzy zmiany.

Do nowego budynku stacji dializ będzie również przeniesiony Oddział Nefrologiczny. Na chorych będzie czekało pięć sal dwuosobowych z łazienkami i dwie izolatki. Budowa stacji dializ i Oddziału Nefrologii kosztuje 19 mln zł.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x