spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOuliceUtrudnienia w ruchu! Zmiany na Kosynierów Gdyńskich i na rodzie przy IV...

Utrudnienia w ruchu! Zmiany na Kosynierów Gdyńskich i na rodzie przy IV LO

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Od dziś nastąpiła zmiana w organizacji ruchu na ul. Kosynierów Gdyńskich, na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka. We wtorek (3 października) zmiany wprowadzone zostaną także na rondzie Kosynierów Gdyńskich przy IV LO.

Od poniedziałku na odcinku ul. Kosynierów Gdyńskich, od ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka, ruch pojazdów będzie się odbywał wyłącznie w kierunku północnym. Tym samym na całym odcinku ul. Kos. Gdyńskich zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy, od ronda przy IV LO w kierunku ul. Żwirowej. Powyższa zmiana oznacza, że z ul. Matejki skręt będzie możliwy jedynie w lewo.

Z kolei dzień później, we wtorek, na rondzie Kosynierów Gdyńskich wdrożony zostanie kolejny etap przebudowy tego skrzyżowania. Wyłączona z ruchu zostanie ćwiartka ronda, po stronie południowej, tj. fragment ul. Łokietka oraz część ul. Kosynierów Gdyńskich, od strony Parku Wiosny Ludów. Wykonawca przystąpi do realizacji robót drogowych na wyłączonym odcinku. Rozebrana zostanie istniejąca konstrukcja jezdni, a w jej miejsce ułożona nowa. Po zakończeniu tego etapu na całym rondzie Kosynierów Gdyńskich ułożona będzie warstwa wiążąca i skrzyżowanie znów zacznie funkcjonować jako rondo, z zachowaniem wszystkich relacji. Jednocześnie wykonawca planuje otworzyć wyjazd z ul. Bohaterów Warszawy w ul. Kos. Gdyńskich (z nakazem skrętu w lewo) oraz zachować wjazd w ul. 30 Stycznia.

Reasumując, utrzymane zostaną podstawowe założenia organizacji ruchu:
– ruch jednokierunkowy na ul. Kos. Gdyńskich,
– zachowana przejezdność przed rondo Kos. Gdyńskich w każdym kierunku, bez zasad ruchu okrężnego – zachowany zostanie ruch dwukierunkowy między ul. Estkowskiego i ul. Łokietka,
– Możliwy będzie również skręt w prawo z ul. Łokietka w ul. Kos. Gdyńskich oraz skręt w lewo dla jadących od ul. Estkowskiego w ul. Kos. Gdyńskich,
– Na całej długości ul. Kos. Gdyńskich będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.
– Wyjazd z ul. Bohaterów Warszawy zostanie otwarty, droga będzie funkcjonować jako jednokierunkowa.

Zmianie ulegną trasy linii autobusowych nr 100, 101, 121, 124, 136 i 511 w kierunku śródmieścia, które od przystanku Matejki pojadą ulicami Kos. Gdyńskich, Mickiewicza, Mieszka I, Borowskiego i od skrzyżowania z ul. Armii Polskiej powrócą na dotychczasowe trasy.

Na trasie objazdu obowiązywać będą dodatkowo przystanki: Urząd Wojewódzki (przy ul. Kosynierów Gdyńskich), Pl. Grunwaldzki (przy ul. Mieszka I) i Borowskiego (przy ul. Borowskiego). Trasy jazdy wyżej wymienionych linii, w kierunku pętli Os. Staszica, przystanku Londyńska oraz pętli K-SSSE Małyszyńska i Zajezdnia Kostrzyńska, pozostają bez zmian.

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x