spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieElewacja Słowianki już w remoncie! Jak zmieni się kolorystyka? (projekt)

Elewacja Słowianki już w remoncie! Jak zmieni się kolorystyka? (projekt)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W sierpniu jako pierwsi informowaliśmy, że Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne Słowianka ogłosiło przetarg na remont elewacji głównego budynku. Inwestycja została podzielona na etapy. Jednak większość inwestycji zostanie ukończona jeszcze w tym roku. Rozstrzygnięto bowiem dwa przetargi i podpisano umowę na realizację inwestycji z tą samą firmą z Gorzowa.

Miejska spółka została zmuszona podzielić inwestycję na etapy. Stało się tak, bowiem do ogłoszonego w lipcu pierwszego przetargu na wykonanie inwestycji w całości w ramach jednego zadania zgłosiła się tylko jedna firma a jej oferta (1 mln 230 tys. zł) przekraczała zaplanowany na to zadanie budżet dwukrotnie (600 tys. zł).

W ramach pierwszego etapu na który ogłoszono ponownie przetarg do wykonania jest remont elewacji południowej (od strony ul. Słowiańskiej), zachodniej (od strony hali) i części wschodniej (przy wejściu głównym). Nowa elewacja wykonana zostanie w kolorach: beżowym, jasno szarym i ciemno szarym. Budynek po remoncie ma współgrać kolorystycznie z nową halą widowiskowo-sportową.

Elewacja budynku po remoncie ma kolorystycznie współgrać z nową halą wybudowaną tuż obok.

Ostatecznie ogłoszono i drugi przetarg na dokończenie elewacji wschodniej i remont ścianek zjeżdżalni na dachu. W ramach zadania zaplanowano też montaż dwóch drabinek technicznych umożliwiających dostęp do dachu nad zjeżdżalnią.

Oba postępowania wygrała firma Przedsiębiorstwo Budowlane ELBEST Eliza Borek z Gorzowa. Za wszystkie prace otrzyma łącznie 666 tys. 693 zł. Umowy z wykonawcą zostały podpisane 8 i 11 września. Firma ma trzy miesiące na wykonanie prac od momentu ich podpisania. Jeśli więc nie będzie żadnych problemów, to jeszcze przed świętami Słowianka będzie prezentować się w nowej odsłonie.

W trzecim etapie na który nie ogłoszono jeszcze przetargu będzie trzeba wykonać pozostałą całą elewację północną.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x