― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje w regionieByły PGR-y, będą inwestycje. Na co gminy dostały środki?

Były PGR-y, będą inwestycje. Na co gminy dostały środki?

― REKLAMA ―spot_img

W piątek, 15 września ogłoszono wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dedykowanego samorządom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Do gmin i powiatów trafi łącznie 4,5 mld zł na realizację ponad 2.000 inwestycji. Każda z podgorzowskich gmin złożyła wnioski i co ważne otrzyma środki na realizację wybranych przedsięwzięć. Blisko dwa miliony złotych na inwestycję drogową przyznano też dla Starostwa Gorzowskiego.

W Osiedlu Poznańskim w gminie Deszczno (kwota dotacji: 2 mln zł.) stanie nowa remiza. Zastąpi, w najbliższych kilkunastu miesiącach dotychczasowy, przedwojenny budynek. Stanie naprzeciw wyremontowanej w latach 2019-2020 sali wiejskiej, będzie do niej architektonicznie nawiązywać. Na ponad 200 mkw. znajdzie się miejsce dla garażu dla dwóch aut oraz zaplecza techniczno-szatniowego oraz salki spotkaniowej.

Projekt nowej siedziby OSP Osiedle Poznańskie. Budynek będzie mieścił w części niższej administrację, w wyższej natomiast dwustanowiskowy garaż.

– Inwestycja jest gotowa do realizacji. Dokumentacja techniczna na całym etapie projektowania powstawała w bieżącym kontakcie ze strażakami. Bezpieczeństwo to nasz priorytet. Od 2015 r., kupiliśmy dwa ciężkie auta do Deszczna i Krasowca. Obie jednostki włączone zostały do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Nowe średnie auta wsparły Deszczno, a za chwilę, za bagatela ponad 2 mln zł uzupełnią wyposażenie Ulimia i Krasowca. Średnie używane auto trafiło do Brzozowca. Nowa warta milion remiza od wiosny cieszy w Ciecierzycach – mówi wójt gminy Deszczno Paweł Tymszan.

Pozostałe inwestycje w okolicach Gorzowa, które w ramach programu będą realizowane:

Gmina Santok: Przebudowa wraz rozbudową Przedszkola Gminnego w Wawrowie – 4 mln 900 tys. zł.
Gmina Kłodawa: Przebudowa i rozbudowa budynku po byłym przedszkolu na potrzeby Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kłodawie – 2 mln zł.
Gmina Bogdaniec: Budowa, przebudowa i remont strażnicy OSP Bogdaniec – 1 mln 999 tys. zł.
Gmina Lubiszyn: Rozbudowa i przebudowa budynku przedszkola gminnego oraz remizy OSP w Lubiszynie wraz z zagospodarowaniem terenu oraz modernizacja pomieszczeń SP w Baczynie – 4 mln 998 tys. zł.
Powiat Gorzowski: Przebudowa drogi powiatowej nr 1392F na odcinku Lubno – Stanowice – 1 mln 960 tys. zł.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x