― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieMiasto stara się o 40 milionów na inwestycje z Polskiego Ładu

Miasto stara się o 40 milionów na inwestycje z Polskiego Ładu

― REKLAMA ―spot_img

Miejskie wydziały zajmujące się pozyskiwaniem funduszy starają się o kolejne dofinansowanie na rozwój miasta. Starania dotyczą trzech projektów z różnych obszarów życia społecznego. Łączna kwota dofinansowania, o które stara się Gorzów to około 40 milionów złotych.

W ostatnim czasie wydział zarządzania funduszami UE złożył trzy kolejne wnioski o dofinansowanie w ramach ósmego naboru w Rządowym Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Pierwszy wniosek dotyczy poprawy infrastruktury drogowej. Jeśli zostanie rozpatrzony pozytywnie, wyremontowane zostaną ulice – Kasprzaka, Poznańska, Szczecińska, Górczyńska, Marcinkowskiego i Bracka. Remonty upłynnią ruch w tych częściach miasta i poprawią bezpieczeństwo. W ramach inwestycji zmieniona byłaby konstrukcja jezdni, uregulowana ich szerokość, wydzielone pasy do skrętu, wyznaczone dodatkowe przejścia dla pieszych i przebudowane zjazdy. Zostałyby wykonane regulacje wysokości studzienek i kratek ściekowych oraz wzmocnione pobocza. Dla bezpieczeństwa na skrzyżowaniach i ułatwień dla ruchu rowerowego, uregulowana byłaby geometria skrzyżowań, Wykonanoby też azyle dla pieszych. Wartość tych inwestycji to ponad 33 miliony złotych, a Gorzów stara się o 30-milionowe dofinansowanie.

Inny ważny społecznie obszar to lepsza infrastruktura techniczna w placówkach kultury. Wniosek dotyczy zakupu nowoczesnego sprzętu elektroakustycznego i multimedialnego, wyposażenia studia nagrań, zakupu oświetlenia i stworzenia nowoczesnej bazy informatycznej na potrzeby placówek kultury. Ten skok technologiczny w kulturze wart jest blisko 9 milionów złotych, a wniosek o dofinansowanie dotyczy 8 milionów.

Starania o kolejne, trzecie, dofinansowanie dotyczą infrastruktury sportowej i rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży. W tym wniosku chodzi o rozbudowę pumptracka i skateparku. Inwestycja zakłada rozbudowę skateparku o dodatkowe sekcje treningowe, montaż profili i poręczy, murków, rozbudowę istniejącej platformy ćwiczeń oraz doświetlenie obiektów. Prace mają też zapobiec podtopieniom płyty skateparku, posadzenie drzew i zbudowanie małej parkowej architektury.

Pumptrack zaplanowano w Parku 750-lecia. Inwestycja obejmuje budowę asfaltowego toru rowerowego z muldami i zakrętami o powierzchni ok. 310 mkw., z placem do wypoczynku, małą architekturą oraz budową oświetlenia.

Te miejsca rekreacji służą zdobywaniu umiejętności jazdy na jednośladach, deskorolkach i rolkach. Stworzenie odpowiednich warunków do trenowania zmniejszy problem jeżdżących na rolkach, deskorolkach i bmx po ulicach i chodnikach, a młodym ludziom pozwoli rozwijać swoje pasje, integrować się i aktywnie spędzać wolny czas. Trzeci pakiet inwestycji ma kosztować 2mln 200 tys. zł, a dofinansowanie może sięgnąć blisko 2 mln złotych.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x