spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieInauguracja roku szkolnego w CEZiB

Inauguracja roku szkolnego w CEZiB

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Miejska inauguracja roku szkolnego 2023/2024 po raz pierwszy odbyła się w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu przy ul. Warszawskiej.

CEZiB to nowa siedziba dla Technikum Budowlanego i Samochodowego nr 1, Branżowej Szkoły I stopnia nr 1, Technikum Mechanicznego nr 5, Branżowej Szkoły I stopnia nr 5, Branżowej Szkoły II stopnia nr 1, Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Szkoły Policealnej nr 6.

Od 1 września łącznie w gorzowskich samorządowych szkołach podstawowych obowiązek szkolny realizować będzie ok. 8 786 uczniów w 411 oddziałach, w tym: w szkołach specjalnych 180 uczniów, w 41 oddziałach. Edukację w klasach pierwszych w roku szkolnym 2023/2024 rozpocznie 1098 uczniów w 51 oddziałach. W gorzowskich szkołach ponadpodstawowych łącznie przygotowano 3 087 miejsc.

Nauczycieli i pracowników szkół po wakacjach przywitał prezydent miasta Jacek Wójcicki. Najpierw podzielił się z uczniami refleksją na temat zakończenia wakacji, a później życzył im powodzenia i samych niezapomnianych wrażeń podczas rozpoczynającego się roku szkolnego.

– Szkoła jest miejscem nauki, ale to również miejsce spotkań, niezapomnianych chwil i wielu powodów do radości – czego wam serdecznie życzę – podkreślił prezydent Jacek Wójcicki.

Następnie zwrócił się do grona pedagogicznego i wszystkich pracowników gorzowskiej oświaty ze słowami podziękowania za pracę na rzecz gorzowskiej młodzieży.

– Dziękuję za przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego. Dziękuję za Waszą pracę, która nie kończy wraz z ostatnim dzwonnikiem przed wakacjami. Wielu z was pracowało przez całe lato, by szkoły mogły dobrze i godnie przyjąć uczniów w nowym roku szkolnym – podkreślił prezydent.

Nowy rok szkolny w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu to również okazja do podziękowań dla wykonawców modernizacji szkoły, w której jeszcze kilkanaście lat temu działał szpital miejski.

– To nie była łatwa budowa – powiedział prezydent Wójciki. – Przez okres jej trwania zmagaliśmy z wieloma wyzwaniami, wiele z nich było trudnych, bo obiekty, w których zlokalizowana jest szkoła są zabytkowe i „mają swoje wymagania” – zaznaczył Jacek Wójcicki. Szczęśliwie jesteśmy już na ostatniej prostej i choć w kilku miejscach wciąż trwają prace, to możemy z dumą oddać młodzieży nowe klasy, pomieszczenia warsztatowe i sanitarne”.

Naukę w pierwszych klasach CEZiB rozpoczęło 650 uczniów, a szkoła stała się siedzibą dla siedmiu gorzowskich szkół ponadpodstawowych: techników i szkół branżowych.

W roku szkolnym 2023/2024 w ramach miejskiej oświaty będzie funkcjonowało 30 przedszkoli, 20 szkół podstawowych, 26 szkół ponadpodstawowych.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x