spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieSamochodowe klasyki na zakończenie lata

Samochodowe klasyki na zakończenie lata

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

To będzie wyjątkowy weekend, zwłaszcza dla fanów motoryzacji. Na sobotę 2 września zaplanowane jest „Zakończenie wakacji z MOTOgymkhana” oraz spotkanie „Gorzowskich Klasyków Wieczorową Porą”. Pierwsza impreza odbędzie się na terenie gorzowskiego WORD-u, drugie na placu Grunwaldzkim. Oba wydarzenia współorganizuje Automobilklub Gorzowski.

Gymkhana motocyklowa jest dyscypliną sportów motocyklowych, polegającą na precyzyjnym pokonaniu toru sprawnościowego oznaczonego pachołkami, złożonego ze slalomów, rotacji i innych figur, w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów.

W sobotę 2 września na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przy ulicy Podmiejskiej odbywać się będą wydarzenia w ramach „Zakończenie wakacji z MOTOgymkhana”. Zaplanowano m.in. V finałową rundę Mistrzostw Polski w Motogymkhana 2023 podczas, której będzie można obejrzeć rywalizację najlepszych zawodników z Polski i nie tylko. Odbędzie się również Miejska MotoGymkhana. To trzyetapowy konkurs dla motocyklistów z atrakcyjna nagrodą główną. Pojawi się również „Strefa 112”, na terenie której będą działać stoiska Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Pożarnej oraz ratowników medycznych. Organizowane będą pokazy w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz konkursy i zabawy dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Podczas imprezy motocykliści z Gorzowa będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swoich pojazdów, a goście imprezy będą mogli przetestować motocykle spalinowe i elektryczne raz samochody, udostępnione przez partnerów wydarzenia oraz spróbować swoich sił w bezpiecznej jeździe na jednym kole na motocyklu czy też zasiąść za sterami koparki. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie MotoGymkhana Gorzów i Automobilklub Gorzowski wraz z gorzowskim radnym Jackiem Sterżeniem. Impreza rozpoczyna się o godzinie 9.00 i potrwa do 17.00.

Prosto z WORDu, fani motoryzacji będą mogli przejechać na plac Grunwaldzki. Tu, w ramach Nocnego Szlaku Kulturalnego, odbędzie się wydarzenie pn. „Gorzowskie Klasyki Wieczorową Porą”. Organizowane przez Automobilklub Gorzowski spotkania z klasyczną motoryzacją mają na celu m.in. zapoznać mieszkańców z zabytkowymi już niekiedy modelami samochodów, dać szansę na spotkanie i rozmowę z miłośnikami starych pojazdów oraz poznanie wyjątkowych historii poszczególnych pojazdów. „Jesteśmy miłośnikami delektowania się motoryzacją w spokoju. Każdy klasyk może opowiedzieć nam jakąś historię. A my chcemy się nią napawać, chcemy jej dotknąć wymienić doświadczenia. Zapraszamy Was” – piszą na swoim profilu Facebookowi organizatorzy wydarzenia.

Klasyczne pojazdy na placu Grunwaldzkim będzie można oglądać w sobotę, 2 września w godzinach od 16.00 do 19.00.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x