― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieWojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego

Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego

― REKLAMA ―spot_img

15 sierpnia jest dniem naszej armii. Wojewódzkie obchody Święta Wojska Polskiego, w tym roku pod ogólnopolskim hasłem Silna Biało-Czerwona, odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim, a w pobliskiej Kłodawie zorganizowano militarny piknik.

Tradycyjnie świętowanie rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Mieszkańców Gorzowa reprezentował sekretarz miasta Bartosz Kmita w asyście komendanta Straży Miejskiej Andrzeja Jasińskiego.

Po mszy w katedrze, podczas której modlono się w intencji ojczyzny, sformowano kolumnę, która przemaszerowała na plac Grunwaldzki. Tam odbyła się – z ceremoniałem wojskowym – oficjalna uroczystość, podczas której lubuscy żołnierze otrzymali awanse na kolejne stopnie wojskowe.

Zaraz po niej na placu rozpoczął się piknik wojskowy, podczas którego prezentowano sprzęt wojskowy i zachęcano do degustacji wojskowej grochówki. Podobny piknik odbył się w Kłodawie. Na obu nie zabrakło rozrywek dla najmłodszych i ich rodziców oraz dla miłośników militariów.

Święto Wojska Polskiego ustanowiono na pamiątkę zwycięstwa polskiej armii nad bolszewikami w 1920 roku, które na kartach historii zapisało się jako Cud nad Wisłą.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x