21 C
Gorzów Wielkopolski
poniedziałek, 25 września, 2023
REKLAMA

Przy Dekerta trwa budowa nowoczesnego Centrum Usług Diagnostycznych (zdjęcia)

REKLAMAspot_img

Od czerwca na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Dekerta trwają prace przy budowie nowoczesnego centrum usług diagnostycznych w zakresie mikrobiologii i patomorfologii. Szpital na inwestycję wartą ponad 33 mln zł dostał 20 mln zł dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

– Chcemy poprzez modernizację laboratorium lepiej dostosować szpital do standardów mikrobiologicznych, chcemy również zmodernizować gruntownie cały zespół patomorfologii i – uwaga – chcielibyśmy przy okazji wypracować pracownie genetyczną i molekularną. Są to niezbędne elementy do funkcjonowania istniejącego już w naszym województwie, w naszym mieście centrum onkologii – mówi prezes gorzowskiego szpitala Jerzy Ostrouch.

Tak na koniec 2023 roku prezentować mają się remontowane budynki przy ul. Dekerta.

Inwestycja musi zostać wykonana do końca tego roku ze względu na konieczność rozliczenia dofinansowania. W jej ramach trwa właśnie modernizacja dwóch istniejących obiektów i wyposażenie ich w niezbędny sprzęt diagnostyczny. Powstaną tu pracownie – molekularna i genetyczna – będą pierwszymi tego typu w woj. lubuskim. Jednocześnie, w ramach zdania, zmodernizowany zostanie zakład patomorfologii, który od chwili powstania w 1986 r. nie był remontowany.

Zakończyła się już rozbiórka zbudowanej w latach 80. dawnej stacji krwiodawstwa przy ul. Dekerta. To właśnie tu końca tego roku będzie zakład mikrobiologii z nowoczesnymi pracowniami: molekularną i genetyczną. Ten budynek wraz z zakładem patomorfologii zmieni się w nowoczesne Centrum Usług Diagnostycznych, czyli połączenie zakładu mikrobiologii i patomorfologii.

REKLAMAspot_img
Nasi partnerzy
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
PRZECZYTAJ TEŻ:
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x