― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skróciePonad 600. drzew do końca roku

Ponad 600. drzew do końca roku

― REKLAMA ―spot_img

Wydział Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego planuje nasadzenie do końca roku co najmniej 654 drzew. Sadzonki trafią m.in. w miejsca, które wskazali gorzowianie w ramach Budżetu Obywatelskiego, do parku Kopernika, a także zazielenią przystanki MZK i ulicę Sikorskiego.

Prawie połowa (264 sztuki) z zaplanowanych do posadzenia drzew trafi w miejsca, które gorzowianie wskazali w ramach Budżetu Obywatelskiego.

166 sadzonek uzupełni drzewostan parku Kopernika, a 96 sadzonek, w ramach nasadzeń zastępczych, zastąpi drzewa, które trzeba było – ze względu na choroby lub bezpieczeństwo ludzi – usunąć.

W ramach powstających ośmiu zielonych przystanków (przy ulicach: Sikorskiego, Estkowskiego, Jagiełły, Walczaka – przy parku Kopernika, na Wyszyńskiego, Piłsudskiego i przy parku Zacisze) zostanie posadzonych 18 drzew.

Na ulicy Sikorskiego zostanie posadzonych 31 drzew – głogi, grusze drobnoowocowe i kasztanowiec, a także krzewy (m.in. róża okrywowa, tawuła japońska, hortensja bukietowa) oraz trawy i byliny.

Ponadto na terenach miejskich sadzone są drzewa z nasadzeń zastępczych, wskazywanych przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa w decyzjach dla inwestorów.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x