― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaNieruchomiści_30Działki inwestycyjneKolejny obiekt handlowy stanie za Leroy Merlin i OBI? W ciągu siedmiu...

Kolejny obiekt handlowy stanie za Leroy Merlin i OBI? W ciągu siedmiu lat wartość działki wzrosła czterokrotnie!

― REKLAMA ―spot_img

Spora, bo o wielkości 22.726 mkw. powierzchni działka przy ul. Litewskiej tuż za marketami budowlanymi Leroy Merlin i OBI została sprzedana przez miasto w grudniu 2016 roku za nieco ponad 3 mln zł brutto. Dziś jej ówczesny nabywca chce działkę z przeznaczeniem pod usługi komercyjne sprzedać za 11 mln 900 tys. zł!

Atrakcyjna działka o numerze 1854 i powierzchni 22.726 mkw. zlokalizowana jest przy ul. Litewskiej, tuż za marketami budowlanymi. Z drugiej jej strony powstaje osiedle Słowiańskie.

Działka nr 1854 o powierzchni ponad dwóch hektarów.

Co może powstać na działce?

Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tej działki zakłada teren pod usługi komercyjne w tym obiekty usługowe handlu wielkopowierzchniowego. Dopuszczalna zabudowa działki to 60 proc. jej wielkości, teren biologicznie czynny musi wynosić przynajmniej 20 proc. działki. Wysokość budynków ustalono tutaj od 8 do 12 m.

Czy właścicielowi uda się sprzedać działkę z tak ogromnym zyskiem po niespełna siedmiu latach od zakupu? Oczywiście czas pokaże. Jednak wydaje się, że nie będzie to zbyt łatwe, bo zwyczajnie w mieście inwestycji handlowych rozpoczętych i tych, które mają się dopiero rozpocząć jest już bardzo dużo. Jedno jest pewne w kolejnych latach na sąsiednich działkach rozrastać będzie się osiedle Słowiańskie co powinno sprawić, że znajdzie się chętny na jej zakup.

Przeczytaj też:
Litewską dojedziemy do nowego osiedla. Przebudowa w wakacje (zdjęcia)
Część ulicy Litewskiej i pierwszy budynek na osiedlu Słowiańskim prawie gotowe! (zdjęcia)
Vendo Park już po dniu otwarcia. Byliście? Wybieracie się? (zdjęcia)

3 2 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x