spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje handloweNiemiecki gigant otworzy swój sklep w Gorzowie! (zdjęcia)

Niemiecki gigant otworzy swój sklep w Gorzowie! (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Najszybciej rozwijająca się niemiecka sieć detaliczna Woolworth zadebiutowała na polskim rynku wiosną tego roku. Do tej pory otwarte zostały trzy sklepy w naszym kraju. Po Krakowie, Poznaniu i Warszawie przyszedł czas na kolejne lokalizacje. Jeszcze w tym roku sieć ma otworzyć swój pierwszy sklep w Gorzowie. Niemiecki gigant szuka już nawet kandydatów na kierownika sklepu w północnej stolicy woj. lubuskiego.

Woolworth ma za sobą maraton otwarć. W maju tego roku powstały pierwsze trzy sklepy w Polsce: w Krakowie, Poznaniu, Warszawie. Jak informuje sieć, to na pewno nie jedyne otwarcia w 2023 roku, ponieważ zarządzający marką za realny scenariusz wzrostu uznają uruchamianie od 15 do 20 nowych sklepów rocznie.

Placówki sieci sprzedają przedmioty codziennego użytku. Pochodzą one od mniejszych producentów, ale też są produkty markowe. Są to m.in. tekstylia domowe, moda damska, męska i dziecięca, artykuły dekoracyjne i drogeryjne, artykuły papiernicze i pasmanteryjne czy artykuły upominkowe, ale także artykuły gospodarstwa domowego, co odróżnia tę sieć od konkurencji, jak Action, Pepco czy TEDi.

Cel: 400 sklepów Woolworth w Polsce

Korzenie marki sięgają 1879 roku i Stanów Zjednoczonych. W Pensylwanii Frank Winfield Woolworth, właściciel sklepu z artykułami gospodarstwa domowego, wpadł na pomysł, aby opatrzony cenami towar wyłożyć na ladzie, wprowadzając standard, bez którego trudno sobie wyobrazić współczesny handel detaliczny.

Woolworth prowadzi obecnie ponad 600 sklepów w niemieckich śródmieściach, centrach handlowych i sklepach specjalistycznych. Celem jest otworzenie w Niemczech łącznie 1000 sklepów. Od 2023 roku sieć rozszerza format sprzedaży na inne kraje. W perspektywie średnioterminowej chce stworzyć sieć 5000 domów towarowych w Europie, w tym 400 na terenie Polski o powierzchni sprzedaży od 500 do 2 tys. mkw.

Sieć preferuje lokalizacje: w dobrze uczęszczanych strefach ruchu pieszych i w pobliżu miejsc handlowych w centrach miast (top lokalizacje), centra dzielnic, centra handlowo-usługowe oraz atrakcyjne miejsca dla sklepów specjalistycznych. Liczy się też dobra dostępność, wystarczająca liczba miejsc parkingowych, prężnie działające środowisko z dostawcami żywności, artykułów drogeryjnych, odzieży.

Gdzie zostanie otwarty pierwszy w Gorzowie sklep Woolworth? Z naszych informacji wynika, że zlokalizowany będzie w parku handlowym S1 w przebudowywanym pawilonie po Tesco przy ul. Górczyńskiej. Jego otwarcie planowane jest na 15 listopada tego roku.

Przeczytaj też:
Nowy park handlowy zostanie otwarty w tym tygodniu! Kiedy dokładnie? (sklepy, promocje)
Przy Podmiejskiej dziś otwarcie nowej Biedronki. To już 15. dyskont tej sieci w mieście! (zdjęcia)
Nowe lokale w centrum miasta
Wiemy jakie sklepy będą w parku handlowym po Tesco na Górczynie! Znamy termin otwarcia S1 Gorzów! (zdjęcia)

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x