― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieGorzowska gastronomia z opiekunem w urzędzie

Gorzowska gastronomia z opiekunem w urzędzie

― REKLAMA ―spot_img

Prezydent Jacek Wójcicki wyznaczył koordynatora, który ma od teraz pomagać przedsiębiorcom z branży gastronomicznej w relacjach z urzędnikami, wskazywać sposoby załatwiania formalności i uczestniczyć w tworzeniu jasnych procedur. Na konferencji prasowej prezydent zapowiedział również inne przedsięwzięcia, które mają ułatwić sprawniejsze funkcjonowanie tej branży.

– Podczas ostatniej sesji rady miasta – w której nie mogłem uczestniczyć osobiście, ale uczestniczyłem online – słuchałem głosów naszych przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Słuchałem tego, jakie są ich potrzeby i na jakie trudności napotykają. Postanowiliśmy na nie odpowiedzieć niezwłocznie. Gastronomia to biznes ważny z przyczyn ekonomicznych, ale też społecznych, ma wpływ na tworzenie klimatu miasta. Zależy nam na jego rozwoju. Mamy już bardzo dobre doświadczenia we współpracy z gastronomią, wynikające choćby z organizacji Nocnego Szlaku Kulinarnego, stąd głos, który wybrzmiał podczas sesji jest głosem, który chcemy natychmiast wziąć pod uwagę – mówił prezydent Gorzowa.

Jacek Wójcicki poinformował, że miasto od wtorku powołało koordynatora do spraw branży gastronomicznej. Koordynator będzie odpowiadał za kontakty z gastronomią, będzie pomagał w relacjach z urzędnikami, wskazywał sposoby załatwiania formalności, pomagał w tworzeniu jasnych procedur.

Jacek Wójcicki i Daria Raniś podczas spotkania z dziennikarzami. fot. Łukasz Kulczyński

Na konferencji prezydent przedstawił koordynatorkę. Jest nią Daria Raniś z wydziału obsługi inwestora i biznesu.

– Nasza koordynatorka ma już świetne doświadczenie, bo w swoim wydziale zajmuje się między innymi organizacją Nocnego Szlaku Kulinarnego, branża już ją zna – mówił prezydent.

– Zależy nam na tym, o czym mówili przedsiębiorcy, żeby ze strony miasta była jedna osoba, która będzie pomagała w kontaktach, była ich przewodnikiem. Nasze stanowisko względem tego biznesu jest jasne, chcemy, żeby gastronomia się dobrze rozwijała, chcemy, żeby ogródki gastronomiczne w Gorzowie były wypełnione klientami – dodał.

W najbliższych kilkunastu dniach koordynatorka przedstawi przedstawicielom branży, materiał roboczy do skonsultowania. Będą to wytyczne dotyczące projektowania i urządzania w przestrzeni miejskiej ogródków gastronomicznych. Dokument pozwoli przedsiębiorcom na poznanie wstępnych kryteriów ich tworzenia, na zrozumieniu założeń dotyczących bezpieczeństwa czy estetyki. Zaplanowany zostanie okres przejściowy, w trakcie, którego wypracowane będzie wspólne stanowisko, a po uzgodnieniach, czas na ich wdrożenie. Prezydent podkreślał, że najważniejszy jest jednak sygnał, który miasto przekazuje przedsiębiorcom gastronomicznym, że mają swojego przedstawiciela, który pomoże im załatwić wszystkie sprawy.

Daria Raniś podkreśliła, że podczas Nocnego Szlaku Kulinarnego współpraca z branżą gastronomiczną przebiega bardzo sprawnie i te doświadczenia będzie chciała przenieść na nową rolę.

– Cieszę się, że będziemy kontynuować naszą współpracę i cieszę się, że będę takim wsparciem dla gorzowskich restauratorów. W naszym wydziale obsługujemy wielu różnych przedsiębiorców i zawsze staramy się im pomagać.

Jacek Gumowski, dyrektor wydziału obsługi inwestora i biznesu urzędu miasta podkreślił, że rolą koordynatora i całego wydziału jest usprawnianie komunikacji i pomoc.

– W kontaktach bezpośrednich z biznesem chcemy wiedzieć co u nich, a oni chcą wiedzieć, jakie miasto ma plany strategiczne, plany na rozwój. Nasz kontakt z biznesem jest stały, więc tutaj na dobrą sprawę wykorzystamy te doświadczenia, ale wzmocnimy sygnał dla gastronomii, że mają swojego bezpośredniego opiekuna.

Przeczytaj też:
Nowe lokale w centrum miasta
Pasztecik szczeciński podbije gorzowskie podniebienia?
Przy Targowej otwiera się Artisan! Kiedy? Drugie bistro tej sieci powstanie w samym centrum!

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x