― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieŚwięto Słonecznej już za nami

Święto Słonecznej już za nami

― REKLAMA ―spot_img

Spektakl uliczny „Laboratorium Pana Kleksa”, pchli targ, występy przedszkolaków, wystawa „Osiedle Słoneczne: miejsca i ludzie na przestrzeni lat”, warsztaty kwiatowe, zgaduj zgadula, instalacja „Kieszonkowy park wspomnień”. To atrakcje, które były częścią Święta ulicy Słonecznej.

Warto brać udział w budżecie obywatelskim. Taki wniosek można wysnuć po Święcie ulicy Słonecznej. To właśnie dzięki pomysłowi jednej z mieszkanek os. Słonecznego w Budżecie Obywatelskim 2023 pojawiło się takie zadanie. Była to okazja do integracji sąsiedzkiej, wspomnień, zabawy oraz pokazania innym mieszkańcom Gorzowa, tego co w os. Słonecznym najlepsze. Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 3 odśpiewały swój hymn i zaprezentowały wystawę „Słoneczna oczami przedszkolaków”, na stoiskach można było zrobić bomby kwiatowe, nauczyć się jak sadzić rośliny, sprawdzić swoją wiedzę o os. Słonecznym. Były też atrakcje dla dzieci tj. malowanie twarzy, duże bańki mydlane oraz spektakl uliczny „Laboratorium Pana Kleksa”.

Historią os. Słonecznego oraz związanych z nim wspomnieniami, czy refleksjami mieszkańcy mogli się podzielić w dwóch formach. Na podstawie przekazanych przez nich materiałów zdjęciowych oraz opowieści powstała wystawa „Osiedle Słoneczne: miejsca i ludzie na przestrzeni lat”. Była ona dostępna dla oglądających podczas wydarzenia. Będzie ją można jeszcze zobaczyć przez najbliższy tydzień (od wtorku) w oknach pawilonu przy ul. Słonecznej 62 (dawny fryzjer, koło biblioteki). W parku kieszonkowym natomiast mieszkańcy stworzyli instalację „Kieszonkowy park wspomnień”. Część z nich została uwieczniona na poniższych fotografiach.

Zadanie zostało zrealizowane przez stowarzyszenie „Oswajanie miasta” przy ogromnym wsparciu i zaangażowaniu ze strony mieszkańców, lokalnej cukierni, kwiaciarni oraz instytucji.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x