― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieO bezpieczeństwie i drogach w przedszkolach

O bezpieczeństwie i drogach w przedszkolach

― REKLAMA ―spot_img

Z czego wykonana jest nowa droga? Jak zachować bezpieczeństwo, gdy w okolicy trwa remont? Jakie maszyny pracują na placu budowy? Dzieci z przedszkola nr 15 i 25 wiedzą na ten temat już bardzo wiele. Pracownicy spółki Gorzowskie Inwestycje Miejskie oraz firmy Eurovia – wykonawcy przebudowy układu komunikacyjnego wraz z przebudową skrzyżowań w ul. Kos. Gdyńskich i ul. Słowiańskiej, odwiedzili najmłodszych mieszkańców Gorzowa z ciekawą akcją edukacyjno- informacyjną.

Przedszkola miejskie nr 15 i 25 znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie remontowanej ul. Kos. Gdyńskich oraz budowanego ronda przy ul Słowiańskiej i Fredry. Codziennie mają więc okazję śledzić postępy prac oraz trudności, z którymi zmagają się kierowcy i budowlańcy. Przedszkolaki są uważnymi obserwatorami, chętnie poznają nowe zawody i dyskutują o obowiązujących zasadach ruchu drogowego. Stąd też narodził się pomysł, aby poprzez zabawę i rozmowę zgłębić ich dotychczasową wiedzę.

Podczas spotkania, przedszkolaki słuchały uważnie, były zainteresowane i aktywne. Poznały maszyny budowlane, ochronne elementy ubioru budowlańców, zobaczyły jak długi może być projekt budowlany i sprawdziły, czy faktycznie można go czytać. Rozpoznawały znaki drogowe, które mogą spotkać przy placu budowy i dowiedziały się, o czym nas informują, a co najważniejsze poznały zasady bezpieczeństwa, których bezwzględnie muszą przestrzegać, gdy w okolicy pracują drogowcy.

Kolejne spotkanie planowane jest w Przedszkolu Miejskim nr 1 im. „Świat Bajecznej Jedyneczki”.

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x