― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieGorzowska Nadwarciańska Dycha 18 czerwca

Gorzowska Nadwarciańska Dycha 18 czerwca

― REKLAMA ―spot_img

Gorzowska Nadwarciańska Dycha zaplanowana jest w tym roku na niedzielę 18 czerwca. Impreza uzupełni ofertę pierwszego wakacyjnego weekendu w mieście – w piątek rozpocznie się cykl Dobry Wieczór Gorzów, a w sobotę dwudniowy Nocny Szlak Kulinarny.

To będzie ósma edycja największego w Gorzowie biegu ulicznego. Nadwarciańska Dycha na stałe wpisała się do miejskiego kalendarza sportowego, obok Biegu Słowiańskiego, Triathlonu i Biegowego Grand Prix Gorzowa.

– Gorzów stawia na sport, przygotowując dla zawodników co roku ciekawą ofertę, dbając o infrastrukturę. Od września ubiegłego roku, biegacze mogą korzystać z bieżni nowego stadion u lekkoatletycznego. Stadion jest do dyspozycji przez cały rok – przypomniała wiceprezydent miasta Małgorzata Domagała.

– Z roku na rok rośnie liczba uczestników: w pierwszej edycji imprezy biegło 180 osób, a w ostatniej było ich ponad 500 i tylu spodziewamy się w tym roku – powiedział Włodzimierz Rój, dyrektor OSiR.

W zawodach mogą brać udział tylko osoby pełnoletnie.

Trasa biegu ma dwie pięciokilometrowe pętle. Rozpoczyna się na bulwarze zachodnim, biegnie mostem Staromiejskim i Fabryczną do stadionu żużlowego. Powrót ulicami Śląską, Wawrzyniaka, Przemysłową i Spichrzową do Wildomu.

Nagrody dla uczestników biegu to czeki; dla I miejsce – 1000 zł, II miejsce – 800 zł, III miejsce – 600 zł, IV miejsce – 400 zł, V miejsce – 300 zł, VI miejsce – 200 zł.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Gorzów, gorzowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie „Aktywne życie” oraz Wierzbicki Running Project.

Głównym sponsorem imprezy jest Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Gorzowie.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x