spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaPrzedsięwzięcia prywatnePrzy Trasie Nadwarciańskiej rozpoczęła się budowa kompleksu handlowego ze stacją benzynową (zdjęcia)

Przy Trasie Nadwarciańskiej rozpoczęła się budowa kompleksu handlowego ze stacją benzynową (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img

Jako pierwsi na łamach GORZÓW.NEWS w styczniu tego roku informowaliśmy, że przy Trasie Nadwarciańskiej tuż za mostem na kanale Ulgi jadąc od strony centrum powstanie stacja benzynowa z restauracją i sklepem. Plac budowy został na początku marca ponownie ogrodzony i ruszyły pierwsze prace. Inwestycja ma być gotowa na jesień tego roku.

Inwestor 9 stycznia tego roku otrzymał pozwolenie na budowę budynku handlowego oraz stację paliw z infrastrukturą towarzyszącą. Inwestycja powstaje na dwóch działkach oznaczonych nr 1314/1 i 1214/2 o łącznej powierzchni 13.641 mkw. O budowie podobnych obiektów w tym miejscu mówiło się od wielu lat. Jednak dopiero w marcu 2023 roku prace budowlane ruszyły na dobre. Rozpoczęto od wyrównania terenu i wyznaczenia miejsc pod budowane obiekty. Obecnie trwa wylewanie fundamentów.

Co dokładnie zostanie zbudowane między Trasą Nadwarciańską i ul. Koniawską?

Inwestor, firma Stacja Sprzedaży EKO-Tank Zbigniew Piekut, Józef Bryszewski spółka jawna ze Słubic rozpoczął budowę dwóch budynków handlowych oznaczonych nr 1A i 3A, stację paliw opisaną na zagospodarowaniu terenu 2A-2F, infrastrukturę techniczną obejmującą elektroenergetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne (sanitarne i deszczowe), sterowania i technologiczne oraz elementy zagospodarowania terenu obejmujące m.in. pylony reklamowe, miejsca do gromadzenia odpadów stałych, miejsca postojowe i komunikację wewnętrzna – czytamy w decyzji wydanej przez Urząd Miasta.

Z pisma dowiadujemy się również, że obok planowanych budynków staną tu również dystrybutory AdBlue i gazu, stacja transformatorowa, pompa wód opadowych, zbiornik retencyjny wód opadowych, ładowarka samochodów elektrycznych, kompresor, miejsca na czasowe gromadzenie odpadów stałych. A także pylon reklamowy i miejsca postojowe w ilości 105.

Wcześniej, bo 9 sierpnia 2022 r. inwestor uzyskał w postępowaniu decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, w ramach której stwierdzono brak potrzeby przeprowadzania oceny oddziaływania inwestycji na środowisko.

Firma EKO-Tank od wielu lat prowadzi stację benzynową w Słubicach przy ul. Transportowej 12. Tu również obok stacji znajduje się restauracja i sklep.

Przeczytaj też:
S1 Gorzów: Tak zmienia się pawilon po Tesco na Górczynie (zdjęcia)
Gorzów Power Center: Znamy kolejnych najemców! Zobacz też film z wizualizacją największego parku handlowego!
O budowie Selgrosa w Gorzowie wiemy od trzech lat! Kiedy wreszcie ruszy budowa?

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x