spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieGorzowskie Targi Edukacyjne: Spore zainteresowanie i udział Tesli

Gorzowskie Targi Edukacyjne: Spore zainteresowanie i udział Tesli

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Zainteresowanie i pasja widoczne były na twarzach młodych uczestników „Gorzowskich Targów Edukacyjnych – Szkoły i Pracodawcy”, zorganizowanych przez Urząd Miasta we wtorek (14 marca) w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu. Uczestnicy targów oglądali nowoczesne urządzenia związane z przemysłem i technologią IT i brali udział w interaktywnych grach.

Organizacja targów była możliwa dzięki ścisłej współpracy ze szkołami, ich partnerami, przedsiębiorcami oraz Zespołem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Gorzowie. Tegoroczne targi, wzorem lat ubiegłych, zostały objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty.

Stoiska targowe rozmieszczono w dwóch budynkach Centrum – w hali sportowej oraz budynku warsztatowym. W hali prezentowały się stoiska dla liceów ogólnokształcących oraz szkół kształcących w zawodach usługowych – Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół Odzieżowych, Zespołu Szkół Ogrodniczych oraz Zespołu Szkół nr 1 WZDZ.

W budynku warsztatowym rozmieszczono prezentacje szkół kształcących w zawodach związanych z przemysłem i technologią IT – Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz gospodarza targów – Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem zaangażowania szkół, prawdziwego zabiegania o ucznia, widać to na naszych targach – powiedział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, odwiedzający targi w towarzystwie Ewy Rawy, lubuskiego kuratora oświaty i Małgorzaty Domagały, zastępcy prezydenta Gorzowa.

– Doceniam, z jakim zaangażowaniem, z jaką pomysłowością prezentują się szkoły. Pokazują, że szkoła wcale nie musi być nudna, że daje nam mnóstwo możliwości rozwoju, pozwala rozwinąć ciekawą karierę. Sądzę, że młodzież z tego skorzysta, bo targi są na takim młodzieżowym poziomie, nowoczesne, interaktywne, bardzo wciągające. Ważne jest też to, że nie tylko szkoły się tutaj pojawiły, ale również pracodawcy – dodał prezydent.

Stoiska pracodawców, przedstawicieli biznesu, organizacji pracodawców, gorzowskich uczelni i partnerów szkół znajdowały się w całej przestrzeni targowej. Prezentacje podczas „IV Gorzowskich Targów Edukacyjnych – Szkoły i Pracodawcy” miały charakter interaktywny, pokazywały nowinki techniczne. Prezentowano nowoczesne urządzenia techniczne i możliwości ich wykorzystania. To budziło duże zainteresowanie zwiedzających.

– Targi podzielone zostały na dwie części; w godzinach przedpołudniowych uczestnicy brali w udział w zorganizowanych grupach uczniów klas ósmych gorzowskich szkół podstawowych. Po 15.00 dano możliwość swobodnego zwiedzania stoisk przez rodziców, mieszkańców Gorzowa i regionu, zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół oraz możliwościami współpracy z lokalnymi zakładami pracy – poinformowała Małgorzata Domagała, zastępca prezydenta, odpowiedzialna m.in. za gorzowską edukację.

– W drugiej części targów miały też miejsce pokazy umiejętności zawodowych przygotowanych przez uczniów szkół wystawiających się na targach. Dzięki takiej organizacji targów uczestnicy, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, pogłębiali wiedzę o tym, na jakie zawody jest zapotrzebowanie na rynku pracy, jakie umiejętności i predyspozycje są niezbędne do wykonywania danego zawód, jakie warunki pracy są oferowane przez konkretnych pracodawców oraz w której szkole można podjąć edukację w tym zakresie –dodała prezydent Domagała.

Celem „IV Gorzowskich Targów Edukacyjnych – Szkoły i Pracodawcy” była promocja szkolnictwa zawodowego w powiązaniu z potrzebami lokalnego rynku pracy, prowadzenie kampanii informacyjnej na temat działalności lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim wsparcie uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej poprzez zapoznanie ich z siecią gorzowskich szkół ponadpodstawowych i ich ofertą, z którą będą mogli się zapoznać szczegółowo podczas organizowanych dni otwartych.

Te rozpoczną się 25 marca i będą trwać do 13 maja br.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x