― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaCentrum / ŚródmieścieZaparkujemy przy murach obronnych. Stanie tu parkomat

Zaparkujemy przy murach obronnych. Stanie tu parkomat

― REKLAMA ―spot_img

W centrum miasta od kilku lat borykamy się z brakiem miejsc parkingowych. Wystarczy wymienić parkingi, które zostały zlikwidowane w ostatnich latach choćby przy ul. Sikorskiego, gdzie dziś jest deptak, czy przy Wełnianym Rynku, gdzie swój ogródek ma jedna z restauracji. Spory parking został zlikwidowany również tuż obok budynków po Przemysłówce, gdzie teraz jest plac budowy. Częściowym rozwiązaniem problemu mają być miejsca parkingowe wzdłuż ul. Zabytkowej tuż obok murów obronnych.

W listopadzie ubiegłego roku do prezydenta w sprawie miejsc parkingowych z interpelacją zwrócił się radny Jerzy Sobolewski: – Ulica Zabytkowa jest ulicą jednokierunkową, z na tyle szerokim pasem ruchu, aby można było wyznaczyć miejsca parkingowe, pas do przejazdu oraz bezpieczne miejsce chodnikowe. Z uwagi na kłopoty z miejscami parkingowymi w centrum miasta uważam, że jest to rozwiązanie, które będzie z korzyścią dla mieszkańców – napisał radny.

W odpowiedzi w grudniu 2022 roku zastępca prezydenta miasta Iwona Olek napisała: – Ulica Zabytkowa jest objęta strefą płatnego parkowania i zgodnie z aktualizacją organizacji ruchu miejsca postojowe zostały wyznaczone. W bieżącym miesiącu zostanie zakupiony parkomat. Oznakowanie poziome zostanie wykonane niezwłocznie, kiedy pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Gdy kilka dni temu spacerowaliśmy ul. Zabytkową oznakowania poziomego miejsc parkingowych jeszcze nie było, nie widzieliśmy również jeszcze parkomatu. Cały czas stał tu również znak B-36 oznaczający zakaz zatrzymywania się wzdłuż ulicy.

Przeczytaj też:
Ażurowy parking przy Dunikowskiego gotowy zgodnie z planem
LUW wybuduje wielopoziomowy parking! Obecnie czeka na ostateczne oferty (wizualizacje)
Na Górczynie gotowy parking, na Europejskim chodniki i zatoczka (zdjęcia)
Dolinki: Mieszkańcy podzieleni w sprawie budowy nowych parkingów
Gorzów Wschodni: Powstał parking Kiss & Ride

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x