― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieSporo wolniej przy Mościckiego

Sporo wolniej przy Mościckiego

― REKLAMA ―spot_img

W rejonie ulic Wyczółkowskiego, Mościckiego i Wańkowicza wprowadzono strefę ograniczonej prędkości do 30 km/h. Strefa ma poprawić bezpieczeństwa mieszkańców miasta, szczególnie uczniów szkół z tej części miasta. Na przejściu dla pieszych na wysokości Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Mościckiego zostały również zamontowane progi zwalniające typu wyspowego (tzw. poduszki berlińskie).

Zgodnie z przyjętą w mieście praktyką zdecydowano, że w strefach tempo 20-30, nie będą stawiane dodatkowe znaki drogowe. Jest to zgodne z zaleceniami ekspertów transportu i ruchu drogowego, którzy uznają, że w Polsce stawianych znaków jest za dużo, przez co, zamiast pomagać – szkodzą.

W przypadku ulicy Mościckiego obowiązująca dopuszczalna prędkość na całej ul. Mościckiego wynosi 30 km/h, progi zwalniające mają elementy odblaskowe, są widoczne, czerwone, wyraźnie kontrastują z nawierzchnią. Widoczność na drodze jest dobra, odcinek jest prosty. Dla kierowców jadących zgodnie z przepisami – 30 km/h poduszki nie stanowią żadnego zagrożenia.

Wydział Dróg przyjął zasadę, by nie ustawiać znaków ostrzegawczych, gdy nie są one konieczne, a czasem nawet niezasadne. W ten sposób wykonane zostały poduszki na ulicy Armii Polskiej (8 szt.) i Budowlanych (4 szt.). We wszystkich tych miejscach nie były ustawiane dodatkowe znaki ostrzegawcze.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x