spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieElektryczne autobusy z wyjątkowymi grafikami wyjechały na drogi

Elektryczne autobusy z wyjątkowymi grafikami wyjechały na drogi

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Są zupełnie nowe, jeżdżą na prąd i mają wyjątkowe kolory. W pierwszych gorzowskich elektrycznych autobusach pojawili się pierwsi pasażerowie. Wśród nich zwycięzcy konkursu „Chodź, pomaluj eko autobusy”. To fragmenty ich prac ozdabiają nowe pojazdy.

Młodzi pasażerowie autobusów elektrycznych pojawili się w czwartkowy poranek na placu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie wraz ze swoimi kolegami i koleżankami ze szkolnych klas. Powitali ich prezydent miasta Jacek Wójcicki, prezes MZK Roman Maksymiak oraz Marian Karczewski z firmy Solaris Bus & Coach.

Pierwszymi pasażerami autobusów elektrycznych byli projektanci oklejenia nowych pojazdów. W ubiegłym roku wzięli oni udział w konkursie plastycznym, który ogłosił Prezydent Miasta razem z partnerami: firmą Solaris Bus&Couch, Miejskim Zakładałem Komunikacji i spółką Inneko.

Jedną z nagród w konkursie było umieszczenie fragmentów zwycięskich prac na nowych elektrycznych autobusach, na zakup których Prezydent Miasta podpisał wówczas umowę z firmą Solaris Bus&Coach.

– Chcę podziękować wspaniałym artystom, którzy tak pięknie udekorowali nam nowe autobusy elektryczne, pojazdy nowoczesne, ekologiczne i ciche – powiedział prezydent Wójcicki. – Konkurs stworzyliśmy po to, by wyróżnić te autobusy, by pokazać , że wszyscy patrzymy na ten świat, zwracamy uwagę na ekologię, że chcemy dbać o nasze środowisko. Wasze prace sprawią, że autobusy będą się wyróżniać na naszych ulicach i mam nadzieję, że mieszkańcy miasta patrząc na nie, będą pamiętali jak ważne są zagadnienia ekologii. Dziękuję uczestnikom konkursu, dziękuję opiekunkom i opiekunom konkursu w szkołach. Bardzo dziękuję też firmie Solaris za dostarczenie do naszego miasta tych wspaniałych elektrycznych autobusów – mówił prezydent Wójcicki.

Podczas wizyty w zajezdni MZK laureaci konkursu i ich szkolni koledzy, mogli zobaczyć jak prezentują się prace plastyczne na nowych gorzowskich autobusach elektrycznych, które jeszcze w tym roku zastąpią stare autobusy spalinowe. Ten walor ekologiczny podkreślał właśnie prezydent Jacek Wójcicki podczas powitania przyszłych pasażerów.

O zaletach autobusów elektrycznych mówił dzieciom Roman Maksymiak, prezes MZK:

– Autobusy wyróżniają się przyjaźnią ze środowiskiem, nie wytwarzają spalin i hałasu. Są wygodne do podróżowania i mają wszystko to, co będzie wam w tych autobusach potrzebne, pełną informację pasażerską, a nawet ładowarki do telefonów. A latem autobus będzie w pełni klimatyzowany.

Zwycięzcami konkursu „Chodź, pomaluj eko autobusy” zostali Jakub Bochenek z klasy 2c, ze Szkoły Podstawowej nr 2, Julita Tarnawska z klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 5 oraz Oskar Szyłobryt z klasy 4a ze Szkoły Podstawowej nr 6. Wyróżniono również Julię Żuchowską z klasy 304 ze Szkoły Podstawowej nr 20 i Igora Klimczuka z klasy 4a, ucznia Szkoły Podstawowej nr 4.

Laureaci konkursu w czasie wizyty w zajezdni, wspólnie z przyjaciółmi z klasy mogli zrobić zdjęcia autobusów, wejść do ich wnętrza i posiedzieć na miejscu pasażerów. Ponadto, można było obejrzeć prace plastyczne w oryginale i porównać jak prezentują się ich fragmenty na nowych pojazdach.

Każda z klas otrzymała od prezydenta Jacka Wójcickie słodki upominek.

Projekt „Zakup nowych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania dla Miasta Gorzowa Wlkp.” jest realizowany przez Miasto Gorzów Wlkp. w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 -2020 w ramach Priorytetu VI Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach. Cel projektu: rozwój transportu zbiorowego w Gorzowie Wlkp. poprzez zakup 8 sztuk zeroemisyjnych autobusów elektrycznych wraz z niezbędną infrastrukturą ładowania.”

Jego wartość wynosi ponad 31 mln zł przy dofinansowaniu w kwocie ponad 20 mln zł.

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x