― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje drogoweOd wtorku ulice Łukasińskiego i Zawackiej zamknięte! Rusza remont! (objazdy)

Od wtorku ulice Łukasińskiego i Zawackiej zamknięte! Rusza remont! (objazdy)

― REKLAMA ―spot_img

We wtorek (6 września), w związku z remontem nawierzchni istniejącej jezdni drogi krajowej nr 22, ulice Łukasińskiego i Zawackiej, na odcinku od ronda Gdańskiego do ronda Sybiraków, zostaną zamknięte dla ruchu drogowego.

Od strony ronda Sybiraków zostanie zapewniony tymczasowy dojazd do firm zlokalizowanych przy ul. Zawackiej 43-47 i Łukasińskiego poprzez zjazd tymczasowy z płyt betonowych z ronda Sybiraków na drogę wewnętrzną równoległą do ul. Zawackiej, a dalej po nowej jedni ul. Zawackiej (Dk-22).

Na rondzie Sybiraków na wlocie od strony Wawrowa (DW 158), jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa ruchu, bez możliwości skrętu w prawo.

Wyznaczono objazdy: do ul. Walczaka, Gdańska i Wałcza (DK22) od ronda Sybiraków przez ul. Podmiejską – Pomorską – rondo Ofiar Katynia – ul. Walczaka lub od ronda Solidarności przez ul. Pomorską – rondo Ofiar Katynia – ul. Walczaka, a do ul. Podmiejskiej, Zielonej Góry i Kostrzyna nad Odrą (DK22) od ronda Gdańskiego przez ul. Walczaka – rondo Ofiar Katynia – ul. Pomorską – rondo Solidarności.

Na skrzyżowaniu ul. Zawackiej, Górczyńskiej i ul. Walczaka nadal będzie funkcjonować skrzyżowanie z tymczasowym małym rondem, na którym możliwy będzie przejazd na wprost w ciągu ul. Walczaka oraz zawracanie.

W trakcie remontu, wykorzystując zamknięcie DK-22, realizowane będą również prace drogowe na rondzie Gdańskim oraz rondzie u zbiegu ul. Zawackiej – Łukasińskiego, które są niezbędne, by połączyć te dwa skrzyżowania z budowanymi nowymi jezdniami.

W związku z zamknięciem odcinka DK-22 spodziewać należy się dużych utrudnień w ruchu na rondzie Solidarności, ul. Pomorskiej i rondzie Ofiar Katynia. Szczególnie w godzinach szczytu porannego i popołudniowego przewiduje się znaczące zatory drogowe. Mieszkańców, w miarę możliwości, prosimy o wybieranie tras alternatywnych jak np. ul. Głowackiego, al. Ruchu Młodzieży Niezależnej czy Piłsudskiego.

Przeczytaj też:
Rondo Gdańskie: Po dwóch miesiącach jest już asfalt! (zdjęcia)
Od piątku pojedziemy odcinkiem nowej nitki Walczaka! Jak wygląda? (zdjęcia)
Przetarg na remont starych nitek Łukasińskiego i Zawackiej rozstrzygnięty
Dwie firmy chcą wyremontować stare nitki Łukasińskiego i Zawackiej

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x