― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieInkubatora Przedsiębiorczości gotowy i otwarty

Inkubatora Przedsiębiorczości gotowy i otwarty

― REKLAMA ―spot_img

We wtorek (11 października) przy ulicy Targowej 9 otwarto nową siedzibę Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego, w którym mieści się Inkubator Przedsiębiorczości – miejsce, w którym młode firmy, pod okiem i przy wsparciu specjalistów, będą stawiać pierwsze kroki. Swoje miejsce w inkubatorze, po pierwszym naborze, już znalazło 15 firm.

-Mamy centrum rozwoju młodego biznesu, ale zarazem Gorzowski Ośrodek Technologiczny po latach ze Stanowic wrócił na swoje miejsce do Gorzowa. To stało się możliwe dzięki przekazaniu przez miasto do Ośrodka nieruchomości przy Targowej 9 oraz jej gruntownej modernizacji z udziałem środków unijnych – poinformował prezydent Jacek Wójcicki.

Przebudowa budynku przy ulicy Targowej trwała dwa lata, kosztowała blisko 12 mln zł. Z dawnego budynku pozostały tylko konstrukcja i ściany nośne.

Inkubator Przedsiębiorczości przy Targowej to nie tylko nowoczesna infrastruktura, w której dojrzewać będą nowe biznesy i powstawać nowe pomysły, ale także wsparcie merytoryczne w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej oraz pozyskiwania funduszy na jej rozwój.

To miejsce to szansa dla start-upów, przedsiębiorców działających na rynku nie dłużej niż trzy lata, a także tych, którzy działalność prowadzą powyżej trzech lat i posiadają duży potencjał rozwojowy, a chcą wciąż pracować nad wdrażaniem nowych rozwiązań. Do inkubatora aplikować mogą także inne podmioty, które świadczą usługi związane z działalnością firm, takie jak: finansowe, prawne, księgowe, zarządcze czy doradcze.

Inkubator Przedsiębiorczości oferuje preferencyjne warunki finansowe. W pierwszym roku, firmy za wynajem powierzchni biurowej będą pokrywać 75% ceny podstawowej za metr kwadratowy, w drugim 85%, dopiero w trzecim roku 100% kosztu wynajmu.

W całym obiekcie jest ponad 30 biur, które są w pełni wyposażone, także w światłowodowy internet, do dyspozycji są także w pełni wyposażone części wspólne oraz sala szkoleniowa.

Na pierwszym piętrze obiektu jest duża sala konferencyjna na ok. 40 osób, w pełni multimedialna. Do dyspozycji najemców będą także strefy kreatywne do coworkingu.

Przedsiębiorca będzie mógł także liczyć na wsparcie Gorzowskiego Ośrodka Technologicznego w pozyskiwaniu środków unijnych, krajowych, czy z programów regionalnych, a także na doradztwo w zakresie dotarcia do nowych partnerów i rozbudowie kontaktów biznesowych.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x