spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaInwestycje miejskieFeralne schody w parku Słowiańskim będą kosztować dodatkowe 213 tys. zł!

Feralne schody w parku Słowiańskim będą kosztować dodatkowe 213 tys. zł!

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Prace remontowe schodów w parku Słowiańskim od strony ul. Fredry rozpoczęły się latem ubiegłego roku. Z początkiem tego roku wydawało się, że prace są już na ukończeniu. Wydawało…, bo okazało się, że są one niebezpieczne w użytkowaniu. Ostatecznie gotowe schody trzeba było ponownie rozebrać i wybudować od nowa zgodnie z poprawioną dokumentacją. Prace nadal trwają i w tej chwili trudno powiedzieć kiedy zostaną zakończone. Koszt kolejnej przebudowy, to 213 tys. zł. Czy miastu uda się te pieniądze odzyskać?

Przetarg na remont schodów od strony ulic Dąbrowskiej, Marcinkowskiego i Fredry wygrała latem ubiegłego roku firma Stal-System Przemysław Buszkiewicz z Kłodawy. Za kwotę 445 tys zł podjęła się remontu, który miała zakończyć w listopadzie 2021 roku. Termin był przekładany na wniosek wykonawcy ze względu na rzekome problemy z dostaw materiałów budowlanych, które wykonawca zgłaszał. Gdy wreszcie wykonawca prace ukończył, to gołym okiem widać było, że zejście po schodach z wózkiem jest wręcz niebezpieczne.

Jak się okazuje wykonawca inwestycji wybudował schody zgodnie z dokumentacją projektową. Ta jednak była błędna i sprawiła, że gotowe schody były niefunkcjonalne i niebezpieczne do użytkowania. W związku z tym miejscy urzędnicy wystąpili do projektanta o naprawienie nienależycie wykonanej dokumentacji, tj. usunięcia wad/błędów w projekcie i dostosowanie rozwiązań do przepisów prawa.

– Ponowna rozbiórka schodów i ich ponowna budowa pochłonie blisko 213 tys. zł. Koszty pokrywa miasto. Następnie zamierzamy dochodzić roszczeń od projektanta w zakresie poniesionych dodatkowych kosztów robót zamiennych. Konieczność wykonania dodatkowych prac jest wynikiem błędów i wad projektanta – mówi Bartosz Kmita, sekretarz miasta.

Przeczytaj też:
Staszica: Schody udostępnione w styczniu, w lipcu ponownie zamknięte!
W parku Słowiańskim są już nowe schody (zdjęcia)
Schody w Parku Słowiańskim wreszcie będą remontowane

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pablo
Pablo
1 rok temu

Urzędnicy mają za nic ciężko zarobione pieniądze obywateli. Oczywiście winny tej sytuacji urzędnik lub miejski architekt za to nie odpowie.

1
0
Zostaw komentarz!x