― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaW skrócieJuż za chwilę startuje sezon artystyczny w Filharmonii

Już za chwilę startuje sezon artystyczny w Filharmonii

― REKLAMA ―spot_img

To będzie dwunasty sezon artystyczny Filharmonii, którego oficjalne rozpoczęcie zaplanowano na piątek, 23 września o 19.00. W koncercie pt. „Symfonia przeznaczenia”, Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej oraz solista Paweł Wakarecy (fortepian) zaprezentują wielkie dzieła Ludwiga van Beethovena oraz Ferenca Liszta.

Ambitny i różnorodny program koncertów zaplanowany na kolejny rok działalności z pewnością zainteresuje nawet najbardziej wymagających melomanów. Przeglądając ogłoszony już repertuar, uwagę zwracają m. in. takie tytuły jak: „Opera niepoważnie? Karnawałowa gala opery buffa”, „Cztery pory roku – Vivaldi / Osiecka”, „Czarodziejska miłość”, „Francuskie pejzaże” czy koncert oratoryjny „Mein Jesu, gute Nacht… Pasja wg Jana Sebastiana Bacha”. Pierwszy raz od 10 lat w Gorzowie zabrzmi opera, a bardzo szeroki wachlarz muzycznych stylów i epok będziemy mogli podziwiać podczas koncertów kameralnych, nierzadko z udziałem naszych gorzowskich muzyków.

Nie zabraknie także dobrze znanych i uwielbianych przez najmłodszych koncertów familijnych i zajęć edukacyjnych.

– Odpowiadając na liczne pytania rodziców i nauczycieli: będziemy kontynuować zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Na pierwsze spotkania z cyklu „Muzyczne Raczkowanie”, „Filharmonia juniora” i „Akademia muzyki” zapraszamy już 27 września – mówi Joanna Pisarewicz, dyrektor Filharmonii Gorzowskiej.

Najbliższe miesiące zapowiadają się bardzo interesująco, bowiem już na początku października rozpocznie się IX Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara, który na stałe wpisał się w kalendarz muzycznych wydarzeń Gorzowa. Będzie to nie lada gratka również dla miłośników kina – wśród wydarzeń festiwalowych zaplanowano bowiem pokaz filmu Jerzego Zarzyckiego Miasto nieujarzmione (1949), poprzedzony prelekcją poświęconą niezwykłej historii powstawania tego filmu, z którego muzyka wypełni finałowy koncert Festiwalu.

Na początku grudnia natomiast zobaczymy musicalową odsłonę „Piotrusia Pana”. Będzie to kontynuacja przedsięwzięć musicalowych realizowanych przez Filharmonię z udziałem dzieci i młodzieży. Dotychczas powstało sześć tego typu projektów: „Królewna Śnieżka”, „Alicja w Krainie Czarów”, „Pinokio”, „Akademia Pana Kleksa”, „Dogonić Pippi” i „Przygoda w Krainie Oz”. Na realizację musicalu Filharmonia otrzymała środki finansowe z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury. Efekty kilkumiesięcznej pracy wielu osób będzie można zobaczyć już 2 grudnia.

Cały nadchodzący sezon w Filharmonii zapowiada się różnorodnie i bardzo atrakcyjnie. Otwartą sprzedaż biletów Filharmonia uruchamia 12 września, natomiast do tego czasu trwa sprzedaż i wymiana abonamentów.

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x