spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opiniePrzy Piłsudskiego teren po byłych ogródkach działkowych zostanie zagospodarowany? (zdjęcia)

Przy Piłsudskiego teren po byłych ogródkach działkowych zostanie zagospodarowany? (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Już w środę podczas sesji Rady Miasta, radni będą głosować nad podjęciem uchwały w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Gorzowa dla obszaru położonego pomiędzy ul. Piłsudskiego, ul. Czereśniową, ul. Walczaka i Parkiem Kopernika. Jest duża szans, że po przyjęciu uchwały część zdegradowanych terenów w tej okolicy zostanie wreszcie uporządkowana. Jednym z nich jest działka przy ul. Piłsudskiego, na której jeszcze kilka lat temu mieściły się ogródki działkowe. Później teren został ogrodzony i organizowane były tu zawody w paintball. Obecnie nic tu się nie dzieje.

Jakie zmiany wprowadzić ma uchwała Rady Miasta? Przy ul. Piłsudskiego między stacją benzynową Circle K, a parkiem Kopernika dwie działki o nr 878/5 i 878/3 o powierzchni odpowiednio 4.051 mkw. i 4.422 mkw. mają zmienić przeznaczenie z terenu zieleni urządzonej na tereny zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z dopuszczeniem zabudowy usługowej. To właśnie na jednej z tych działek mieściły się wspomniane wyżej ogródki działkowe. Dziś ten teren nie jest zagospodarowany. Po zmianach będzie można w tym miejscu wybudować budynki mieszkalne wielorodzinne z usługami w parterze. Zabudowa nie będzie mogła jednak przekraczać 30 procent powierzchni działki. Wysokość budynków będzie musiała wynosić minimalnie 11 m, a maksymalnie 18 m. Dachy budynków będą musiały być płaskie. Dojazd do ewentualnych budynków zaplanowany jest istniejącym już zjazdem z ul. Piłsudskiego.

Co jeszcze się zmieni?

Zmianie ulegnie również przeznaczenie działki nr 873/1 o powierzchni 4.149 mkw. zlokalizowanej między parkiem Kopernika, a kortami tenisowymi i halą sportową przy ul. Czereśniowej. Działka pokryta asfaltem przeznaczona była do tej pory na cele usług sportu i rekreacji. Miejsce od lat nie jest użytkowany. Nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu umożliwi postawienie tutaj budynku mieszkalnego wielorodzinnego na tych samych zasadach, co na działkach przy ul. Piłsudskiego. Dojazd do działki zapewniony został drogą wewnętrzną przy budynku przy ul. Czereśniowej 2A-L.

Zmian w przeznaczeniu doczekają się również dwie inne działki. Pierwsza zadrzewiona o numerze 881/1 znajdująca się między parkiem Kopernika a boiskami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Czereśniowej stanie się terenem zieleni urządzonej. I częściowo druga o numerze 874/2, gdzie znajduje się blok przy ul. Czereśniowej 2A-L. Tu dla terenu między wspomnianym budynkiem wielorodzinnym a parkiem Kopernika ustalono strefę zieleni osiedlowej.

Przeczytaj też:
Osiedle Słowiańskie rośnie w oczach
Trwa montaż oświetlenia w północnej części parku Kopernika (zdjęcia)
Osiedle Sady: Mieszkańcy chcą wielofunkcyjnego boiska. Obawiają się, że SM Górczyn wybuduje budynek… (zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x