― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―

Zostań naszym partnerem

W październiku uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaFakty i opinieOsiedle Sady: Mieszkańcy chcą wielofunkcyjnego boiska. Obawiają się, że SM Górczyn wybuduje...

Osiedle Sady: Mieszkańcy chcą wielofunkcyjnego boiska. Obawiają się, że SM Górczyn wybuduje budynek… (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Trzy lata temu mieszkańcy osiedla Sady protestowali przeciwko budowie budynku na terenie boisk przy ulicach Kościuszki i 8 Maja. Plany Spółdzielni Mieszkaniowej Górczyn wyszły na jaw, gdy spółdzielnia wystąpiła do urzędu miasta o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Mieszkańcy wywiesili wówczas ręcznie wymalowany transparent na siatce za bramką. O swoim proteście poinformowali radnych i media. Budowę nowego bloku udało im się wstrzymać. W ostatnich dniach z terenu rekreacyjnego usunięto jednak dwie z czterech bramek. Mieszkańcy obawiają się, że spółdzielnia nie odpuści i przynajmniej na części działki będzie chciała postawić budynek. Apelują w przesłanej do nas informacji o pomoc w doprowadzeniu do budowy w tym miejscu boiska wielofunkcyjnego.

– Od kilkudziesięciu lat były tu dwa boiska piłkarskie. Wcześniej były także słupy umożliwiające montaż siatki i grę w siatkówkę. Z biegiem lat zostały zdemontowane. Młodzież grała w siatkówkę na mniejszych bramkach, które były nadal w bardzo dobrym stanie. Nie wiem, dlaczego zostały ostatnio zdemontowane. Ale obawiam się wraz z sąsiadami, że jest to gra ze strony spółdzielni, która krok po kroku chce te boiska zlikwidować i wybudować tu blok mieszkalny. Jako mieszkańcy pobliskich bloków i członkowie spółdzielni nie wyrażamy na to zgody. Chcemy, aby w tym miejscu powstało nowoczesne wielofunkcyjne boisko i obok boisko typowo piłkarskie. Spółdzielnia mogła wybudować takie boisko przy ul. Starzyńskiego, to dlaczego nie może wybudować w tym miejscu – pyta w przesłanej na naszą skrzynkę redakcyjną informacji pan Mariusz.

Pan Mariusz pisze również, że mieszkańcy pobliskich bloków budowę boiska chcieli zgłosić do budżetu obywatelskiego. Tu jednak pojawił się problem, bo działka na których znajdują się boiska należy do Spółdzielni Mieszkaniowej Górczyn, a pomysły do budżetu obywatelskiego można zgłaszać jedynie na działkach miejskich.

O działkę na której od dziesięcioleci zlokalizowane jest boisko zapytaliśmy w SM Górczyn. – Działka jest aktualnie zagospodarowana na potrzeby sportu i rekreacji w postaci osiedlowego boiska do piłki nożnej. Jest ona odrębnym terenem, niezwiązanym i nie połączonym z dużą nieruchomością wielobudynkową, obejmującą wszystkie nasze budynki wielorodzinne na osiedlu tzw. „Stare Sady” od ul. Boh. Lenino do ul. 8 Maja z wyłączeniem budynków nie będących oczywiście w zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej Górczyn. Na chwilę obecną przeznaczenie tej działki nie ulega zmianie – mówi nam Marcin Michalski, zastępca prezesa ds. technicznych w SM Górczyn.

– Członkowie Spółdzielni zarówno Ci zamieszkujący w pobliżu tej działki jak i inni z terenów dalej oddalonych, mających również prawo zajęcia stanowiska w sprawie ogólnego mienia Spółdzielni nie zwracali się do nas o rozważenie inwestycji, której przedmiotem byłaby realizacja wielofunkcyjnego boiska sportowego. Zatem jakakolwiek decyzja w tym zakresie mogłaby być podejmowana wyłącznie w oparciu o realne zainteresowanie takim przedsięwzięciem, znalezieniem środków na ten cel, uwzględniając także inne, nie mniej ważne oczekiwania mieszkańców, jak np. realizacja nowych, a brakujących przecież w tamtym rejonie miejsc postojowych czy zaspokojenie niegasnących potrzeb mieszkaniowych członków Spółdzielni – co jest jednym z podstawowych celów statutowych Spółdzielni. W związku z powyższym określenie perspektywy czasowej dla takiej inwestycji jest na dziś niemożliwe – kończy Michalski.

Przeczytaj też:
Przy Szwoleżerów trzeba było wybudować drogę pożarową po donosie mieszkańca (zdjęcia)
Osiedle przy BWA: Wiemy, jak będą wyglądały nowe budynki od SM Górczyn! (wizualizacje)
Nowy budynek SM Górczyn gotowy (zdjęcia)
SM Górczyn buduje wielofunkcyjne boisko!
SM Górczyn montuje na 156 budynkach panele fotowoltaiczne za blisko 7 mln zł!

Aktualne zdjęcia boisk:

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x