spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaINFOuliceOsiedle Europejskie: Trwa budowa brakujących chodników i przebudowa skrzyżowania Londyńskiej z Brukselską...

Osiedle Europejskie: Trwa budowa brakujących chodników i przebudowa skrzyżowania Londyńskiej z Brukselską (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

W czerwcu rozstrzygnięto przetarg na wykonanie brakujących odcinków chodników wzdłuż ulicy Londyńskiej i Haskiej, a także wykonanie „wyplotu” umożliwiającego w późniejszym czasie dalszą rozbudowę ul. Brukselskiej. Firma, która wygrała przetarg przystąpiła już do prac budowlanych, które powinna zakończyć w październiku.

Do przetargu stanęły cztery firmy, najtańszą ofertę złożyła firma Zakład Usługowo-Handowy „TRANSROB” Robert Tkacz z Gorzowa w wysokości 183 tys. zł i to ona została wybrana do wykonania zadania. Miasto na to zadanie miało w budżecie 285 tys. zł.

Co jest do wykonania?

Wykonawca musi przebudować skrzyżowanie ul. Londyńskiej z ul. Brukselską oraz wykonanie odcinka chodnika w ciągu ul. Londyńskiej o długości ok. 260 m w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa ulicy pomiędzy ul. Myśliborską i ul. Londyńską”.

Roboty polegają na wykonaniu odcinka chodnika o długości ok. 260 m i szerokości 2 m o nawierzchni z kostki betonowej typ CEGŁA 10×20 cm w kolorze szarym. Nawierzchnie chodnika od strony zieleni będą ograniczane za pomocą obrzeży chodnikowych 8×30 cm. Nawierzchnie chodnika doprowadzono do krawędzi jezdni w miejscach występowania przejść dla pieszych. W celu zasygnalizowania dojścia do krawędzi jezdni dla osób niedowidzących w nawierzchni chodnika zostaną wykonane pasy szer. 30 cm z płyt chodnikowych 30×30 w kolorze żółtym z wypustkami w formie wycinków kuli.

Skrzyżowanie ul. Londyńskiej z ul. Brukselską firma musi przebudować w celu wykonania „wyplotu” do dalszego odcinka ul. Brukselskiej. Nawierzchnia zostanie wykonana (tak jak na pozostałym odcinku ulicy) z kostki betonowej w kolorze szarym.

Przeczytaj też:
Od września linia 101 wjedzie na osiedle Europejskie
W Netto 3.0 przy Myśliborskiej zakupy zrobimy już w listopadzie? (zdjęcia)
Przy Myśliborskiej powstanie Vendo Park! Ile i jakie sklepy? (zdjęcia)

Aktualne zdjęcia z prowadzonych prac:

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

2 KOMENTARZE

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Waikiki
Waikiki
1 rok temu

Mam wątpliwości czy zakręt z ul. Brukselskiej w ul. Londyńską jest odpowiednio szeroki. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak na tym zakręcie będzie się mijał autobus z samochodem osobowym, a tym bardziej z innym autobusem. Czy ktoś o tym pomyślał? Czy przy okazji tych prac nie byłoby wskazane poszerzenie tego zakrętu?

max
max
Odpowiedź do  Waikiki
1 rok temu

tam nie będą się ze sobą mijać autobusy

2
0
Zostaw komentarz!x