spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaNieruchomościInwestycje mieszkaniowe30 Stycznia: Z remontowanej zabytkowej kamienicy niewiele zostało! Inwestycja zostanie wstrzymana? (zdjęcia)

30 Stycznia: Z remontowanej zabytkowej kamienicy niewiele zostało! Inwestycja zostanie wstrzymana? (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Miała być piękna rewitalizacja narożnej poniemieckiej kamienicy przy ul. 30 Stycznia a budynek został całkowicie zdewastowany alarmują nas mieszkańcy. Podobnego zdania jest autor projektu rewitalizacji kamienicy, który zapowiada zgłoszenie do nadzoru budowlanego i Miejskiego Konserwatora Zabytków celem zatrzymania dalszych prac budowlanych.

– Szkoda ze konserwator nie zwróci uwagę na to ze została zbita do gołej cały sztukateria elewacyjna – pisze w komentarzach na naszych łamach pan Jacek.

W podobnym tonie wypowiada się też pani Barbara: – Jestem zdruzgotana obserwując przebieg prac i także się zastanawiałam kto wyraził zgodę na zbicie wszystkich gzymsów, pozbycie się zabytkowych balkonów i balustrad, przecież ten budynek na pewno objęty jest ochroną konserwatorską! Z czego chcecie to teraz odtworzyć? Ze styropianu?! To już jest nie do odzyskania na ten moment, dziwie się, że do tej pory nie zajęły się sprawą odpowiednie organy. Ktoś powinien to zgłosić do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, najzwyczajniej w świecie o dewastację obiektu o znaczeniu zabytkowym co najmniej w skali naszego miasta!

Przypomnijmy, w 2019 roku miasto znalazło nabywcę zabytkowej kamienicy przy ul. 30 Stycznia. Wcześniej stała pusta i niszczała ponad 20 lat! Pierwsze prace przy jej przebudowie ruszyły w 2020 roku. Zostały jednak wstrzymane na kilka miesięcy w wakacje w kolejnym roku. Powodem było zamieszanie z działką przy ul. Walczaka, gdzie mieszczą się piwnice leżakowni poniemieckiego browaru, a których właścicielem jest ten sam inwestor. Miasto i firma doszły ostatecznie do porozumienia i pracę przy renowacji kamienicy zostały ostatecznie wznowione. Ostatnio plac budowy wizytowali miejscy urzędnicy.

– Przedstawiciele wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta, wspólnie z Miejskim Konserwatorem Zabytków, uczestniczyli w konsultacjach z inwestorem. Oceniano realizację przebudowy kamienicy. Są to trudne prace, bo budynek jest w bardzo złym stanie. Widać jednak duże postępy w pracach – mówił w maju tego roku Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Właścicielem budynku jest firma M.T. DEVELOPENT, która deklaruje, że od wielu lat zajmuje się rewitalizacją tego typu obiektów w Berlinie.

Spostrzeżenie naszych czytelników nie przeszło bez echa. Do sprawy odniósł się autor projektu rewitalizacji kamienicy mgr inż. arch. Arkadiusz Konwiński: – Wszystkie gzymsy zostały usunięte z elewacji co jest niezgodne z tym, co uzgodniłem w projekcie z panią konserwator. Efekt ostateczny będzie znacznie odbiegał od tego co zostało zaprojektowane. Z tego co mi wiadomo nie zostanie też wykonany parking podziemny, co było podstawą wydania pozwolenia na budowę. I dodał: – Sprawa będzie zgłoszona do nadzoru budowlanego oraz Miejskiego Konserwatora Zabytków w celu zatrzymania prowadzenia dalszych prac budowlanych.

O rewitalizację kamienicy przy 30 Stycznia postanowiliśmy zapytać w Urzędzie Miasta i u jej właściciela. Obecnie czekamy na odpowiedzi.

Jak kamienica miała wyglądać po zakończonych pracach możecie zobaczyć w naszych wcześniejszych tekstach. Obecnie jej autor w związku z zaistniałą sytuacją nie godzi się już na ich ponowną publikację. W tekstach znajdziecie też zdjęcia kamienicy z wcześniejszych etapów inwestycji.
Prace przy kamienicy na 30 Stycznia postępują! Jak będzie wyglądała po przebudowie? (wizualizacje)
Kamienica przy 30 Stycznia zmieni się nie do poznania (wizualizacje, zdjęcia)

Aktualne zdjęcia kamienicy:

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

11 KOMENTARZE

5 2 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
MARIUSZ
1 rok temu

szanowny Panie redaktorze co za bzdury Pan wypisuje i wprowadza Pan tylko zamet i nie mila atmoswere kazde Panskie slowo to bredniz pokrycia
w jakim celu Pan rozpowszechnia te klamstwa bez pokrycia ????

Jacek
Jacek
1 rok temu

Panie Mariuszu o jakich bredniach Pan mówi, redaktor pisze fakty, widać to przechodząc przy budynku. Obserwuje te inwestycje od początku i od razu rzuca się w oczy ze wykonawca nie ma zielonego pojęcia jak remontuje się zabytkowe budynki.
Poza tym dokumentacja jest dostępna w urzędzie i każdy zainteresowany ma prawo wglądu. Albo inwestor ma słabego kierownika budowy który powinien beknąć uprawnieniami za to co się tam wyrabia albo firma która to buduje.

MARIUSZ
Odpowiedź do  Jacek
1 rok temu

czlowieku nie masz zielonego pojecia ale to kompletnie zadnego !!!!!

MARIUSZ
1 rok temu

drogi redektorku ty tempy huju miales sprostowac te swoje wypociny i klamstwa i co braklo tobie odwagi zeby napisac ze brednie piszesz ty smieciu !!!!!

Adam
Adam
Odpowiedź do  MARIUSZ
1 rok temu

Nie zesraj się

MARIUSZ
Odpowiedź do  Adam
1 rok temu

moge tobie do ryja

Adam
Adam
Odpowiedź do  MARIUSZ
1 rok temu

Lirycznie to mi obciągasz a stojąco jak się garbie

Aga
Aga
1 rok temu

Wielki szacunek dla redakcji, że porusza w swoich artykułach ” niewygodne” tematy.
A Pan komentujący powyzej ten artykuł powinien dodawać komentarze bez obelg, bo te obelgi w stronę redaktora podchodzą już pod „zniesławienie”.

Ostatnio edytowane 1 rok temu przez Aga
Bogdan
Bogdan
Odpowiedź do  Aga
1 rok temu

W dupę mnie pocałuj szczoto

Adam
Adam
Odpowiedź do  Bogdan
1 rok temu

W dupie to ty chyba masz kija od szczoty

Bogdan
Bogdan
1 rok temu

Co się stało redaktorku śmieszny czyżby inwestor wypiął się na piękne gorzowskie zabytki ?
Czy nasze piękne miejsca wstydu dalej będą pięknymi miejscami 😀😀😀

11
0
Zostaw komentarz!x