spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_imgspot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaNieruchomości2Stary Dom Towarowy zamknięty! Co tu będzie? (zdjęcia)

Stary Dom Towarowy zamknięty! Co tu będzie? (zdjęcia)

spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img

Kiedyś tętnił życiem. W Starym Domu Towarowym przy ulicy Sikorskiego zakupy można było zrobić na trzech kondygnacjach. W czerwcu wyprowadzili się z niego ostatni najemcy. Budynek stoi od miesiąca pusty i czeka na lepsze czasy…

Wielu gorzowian robiło tu regularnie zakupy. W najlepszym okresie było trzeba się wspinać na drugie piętro, aby dotrzeć do wybranych sklepów. Później zamknięto drugie piętro. Ten sam los spotkał kilka lat temu również pierwsze piętro. W ostatnim czasie nie wiele działo się również na parterze. Jednak do końca można było tu kupić obuwie i zrobić zdjęcia do dokumentów. Z końcem czerwca tego roku Stary Dom Towarowy został ostatecznie zamknięty.

Kamienica, w której mieścił się Stary Dom Towarowy usytuowana jest w samym centrum miasta, tuż obok Urzędu Miasta. W 2008 jej nowym właścicielem została wrocławska spółka INTER-ES, która w ówczesnym czasie prowadziła tu jeden z sieci swoich sklepów komputerowych Shift. Obecnie spółka zajmuje się budową budynków wielorodzinnych we Wrocławiu.

Warto też przypomnieć, że w październiku 2017 roku zapalił się dach kamienicy w wyniku prowadzonych prac dekarskich. Pożar został na szczęście szybko ugaszony.

Jeszcze kilka lat temu właściciel kamienicy planował jej remont. Miała w nim powstać powierzchnia pod biura. O obecne plany związane z kamienicą postanowiliśmy spytać w siedzibie jej właściciela. – Budynek w Gorzowie został wystawiony na sprzedaż. Jest też możliwość wynajmu całej kamienicy. Nie będziemy już prowadzili w budynku wynajmu częściowej powierzchni pod sklepy – usłyszeliśmy.

Przeczytaj też:
Nowy market przy Koniawskiej na Zakanalu prawie gotowy! Jaka sieć? Kiedy otwarcie? (zdjęcia)
Demolka w pawilonie po Komforcie! Przebudowa pod ALDI trwa na całego! (zdjęcia)
Wiemy, jak będzie wyglądał park handlowy z Biedronką przy Niepodległości! (wizualizacje, zdjęcia)

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Zostaw komentarz!x