― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

Zostań naszym partnerem

W grudniu uruchomimy specjalny program współpracy dla biznesu!

― reklama ―

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
Strona głównaNieruchomiści_30Działki inwestycyjnePrzy Niepodległości kolejna atrakcyjna działka idzie na sprzedaż! (zdjęcia)

Przy Niepodległości kolejna atrakcyjna działka idzie na sprzedaż! (zdjęcia)

― REKLAMA ―spot_img

Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na sprzedaż działki po byłych ogródkach działkowych przy ul. Niepodległości. Działka graniczy z kompleksem szpitalnym przy ul. Walczaka. Spora nieruchomość gruntowa z przeznaczeniem na usługi publiczne i komercyjne wydaje się być atrakcyjną ofertą dla przyszłego inwestora. W niedalekiej przyszłości ma tu zostać wybudowana ulica Niepodległości, która stanie się główną komunikacyjną ulicą w tej części cały czas powstających na Sadach nowych osiedli mieszkaniowych.

Tereny po byłych sadach i ogródkach działkowych przez lata były zapomniane. Dzisiejszą jeszcze planowaną częścią ulicy Niepodległości chodzili głównie na spacery mieszkańcy bloków przy ul. Czereśniowej i Kościuszki. Droga, a właściwie ścieżka stała się bardziej popularna pod koniec ubiegłego wieku, gdy przy ul. Górczyńskiej wybudowano hipermarket HIT i stała się ona idealnym skrótem dla mieszkańców osiedla Sady. Przez kolejne lata większość działek w tej okolicy została sprzedana deweloperom. Po sadach nie ma już praktycznie śladu. W ich miejscu wybudowano całkowicie nowe osiedla. A schowana gdzieś między sadami, a ogródkami działkowymi ścieżka stała się naturalną drogą komunikacyjną dla wielu nowych mieszkańców tej części Gorzowa.

Po sadach przyszła kolej na likwidację ogródków działkowych. Tych tu z każdym kolejnym rokiem jest mniej. Tak też stało się z tymi, które mieściły się na działce o nr 806/1 o powierzchni 1,2033 ha. W 2015 roku Urząd Marszałkowski po raz ostatni ogłosił przetarg i wynajął ją na 3 lata na cele uprawne – ogródki. Od 2018 roku właściciel działki – Województwo Lubuskie chce ją już tylko sprzedać. Do tej porty działka trzykrotnie umieszczana była w wykazie nieruchomości gruntowej niezabudowanej do sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego. Pierwszy raz w 2018 roku – cena nieruchomości brutto wynosiła wówczas 2 mln 219 tys. zł. Drugi raz w 2020 roku i tu kwota była już niższa i wynosiła 1 mln 969 tys. zł. Trzeci raz w wykazie pojawiła się w kwietniu tego roku. Tym razem kwota na jaką Urząd Marszałkowski wycenia działkę, to 1 mln. 880 tys. zł. Przetarg na którym będzie można nabyć działkę odbędzie się 5 październik 2022 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, przy ul. Podgórnej 7, w sali nr 108.

Co nowy właściciel będzie mógł wybudować na działce?

Tak, jak już wspomnieliśmy działka znajduje się terenie zabudowy usługowej. Inwestor dojazd do działki zapewniony będzie miał z ul. Niepodległości wjazdem W2 utrzymując zasadę prawoskrętu. Będzie można tu postawić budynki o ilość kondygnacji nadziemnych do 3-ch lub wysokości do 15 m. Nowy właściciel będzie musiał zabezpieczyć w granicach działki miejsca parkingowe – jedno na każde 20,0 mkw. powierzchni użytkowej podstawowej. Powierzchnia zabudowana i powierzchnia utwardzona będzie mogła tutaj wynosić do 70 procent działki. Zabudowa będzie musiała być oddalona od ul. Niepodległości o min. 8 m. Od strony terenu szpitala inwestor będzie mógł wybudować ogrodzenie o wysokości do 2 m 20 cm. Za to od strony ul. Niepodległości wykonanie ogrodzenia jest zakazane.

Urząd Marszałkowski sprzedał już inną działkę przy ul. Niepodległości

W 2020 roku Urząd Marszałkowski sprzedał inną działkę przy ul. Niepodległości o nr 806/3. Obecnie na tej działce powstaje pasaż handlowy wraz z dyskontem Biedronka, o czym portal GORZÓW.NEWS informował jako pierwszy w czerwcu tego roku.

Inwestycje przy Niepodległości:
Przy Niepodległości ruszyła budowa Biedronki wraz z pasażem handlowym! (zdjęcia)
Wiemy, jak będzie wyglądał park handlowy z Biedronką przy Niepodległości! (wizualizacje, zdjęcia)
Szpitalna wieża ciśnień zostanie rozebrana

Przeczytaj także:
Nowy market przy Koniawskiej na Zakanalu prawie gotowy! Jaka sieć? Kiedy otwarcie? (zdjęcia)
Demolka w pawilonie po Komforcie! Przebudowa pod ALDI trwa na całego! (zdjęcia)

Działka na sprzedaż:

― REKLAMA ―spot_img
― REKLAMA ―spot_img

1 KOMENTARZ

0 0 głosów
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsza Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pablo
Pablo
1 rok temu

Wszędzie beton i budynki. Zamiast rozbudowywać miasto w wzdłuż itd to niszczą zieleń której i tak już jest mało

1
0
Zostaw komentarz!x